5 Haziran 2015 Cuma

Android telefonları yavaşlatan Android uygulamaları

Android cep telefonlarının kullanım oranı arttıkça insanlar yavaşlamasından şikayetçi olmaya başladı. Aslında bu yavaşlama bizim elimizde diyebilirim. Her önüne gelen uygulamayı kurmak, daha sonra işine yaramadığı halde silmemek olarak değerlendirebilirim.

İşinize yaramayan veya kullanmadığınız Android uygulamalarını silmek, telefonunuzun arka planda işlem yapmasına engel olacaktır. Bu sayfamızda sizlere AVG'nin 2015 yılı için yayınladığı performans raporunu sunacağız.

PERFORMANSI ETKİLEYEN ANDROİD UYGULAMALAR:


Bu bölümde Android cihazınızın performansını olumsuz etkileyen uygulamalar yer almakta. Android için müzik uygulaması olan Spotify Music listenin ilk sırasında , Amazon Kindle uygulaması Spotify uygulamasını takip etmekte. Line, Samsung Watch on ve Snapchat son 3 sırayı almakta.

1

ANDROİD TELEFONDA İNTERNETİ ÇOK TÜKETEN UYGULAMALAR:


İnternet trafiğini arka planda çalışarak olumsuz tüketen bazı uygulamalar var. AVG'de bunun listesini çıkarmış. İlk sırada özellikle gençlerin yaygın olarak kullandığı Tumblr yer almakta. Tumblr internet datasını olumsuz etkileyen uygulamalar arasında ilk sırada kendine yer bulmakta. Tumblr uygulamasını Snapchat, BBC News, Netfix ve Spotify Music takip etmekte.

2

ÇOK YER KAPLAYAN UYGULAMALAR:


Android cep telefonlarımızı alırken 16 ve 32 GB diye alırız ve bunu zamanla doldurmayı da başarırız. Aslında bu birazda bizim elimizde. Kullanmadığımız uygulamaları sürekli telefondan temizlesek hiç bir şey kalmaz . Her neyse biz konumuza dönerek telefonda en çok yer kaplayan uygulamalar nelermiş onlara bakalım.

Spotify Music yine listeye girmeyi başararak 1.sırada kendine yer buluyor :) 2.sırada ise bana göre Android kullanıcılarının 3 de 2'sinin kullandığı bir Browser olan Google Chrome yer almakta. Bu ilk 2'de ki uygulamaları Line, Amazon Kindle ve Soundcloud uygulaması takip etmekte.

3

BATARYAYI OLUMSUZ ETKİLEYEN 5 UYGULAMA:


Telefonunuz açıkken uygulamaları görev yöneticisinden kapattığınızı sanırsınız ancak o uygulamalar arka planda çalışmaya devam etmekte. Ön yüklü gelen uygulamalarda bunların cabası. Bu gelen Ön yüklü uygulamalar telefonunuzun Batarya performansını olumsuz olarak etkilemekte. Bu listede Samsung'un 2 uygulaması yer almakta. 1. sırada Samsung Beaming Servisi, 2.sırada Samsung Security Policy Updates yer almakta. Bu 2 uygulamayı Facebook, Weather and Clock Widget ve Lookout Antivirus takip etmekte.

4

UYGULAMALARI ANLADIM, PEKİ TELEFONU YAVAŞLATAN OYUNLAR VAR MI ?


diye soruyorsanız bu görsel işinize yarayacaktır.

android-telefonlari-yavaslatan-oyunlar (1)

Kaynak / Source: Now AVG

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon