19 Haziran 2015 Cuma

Android telefon ile Çalan Şarkının ismini bulmak

Bu sayfamızda sizlere Çalan şarkının hangi şarkı olduğunu bulma taktiğini anlatacağız. Bulunduğunuz cafede, Mekanda veya AVM'de hoşunuza giden bir şarkıyı Android cep telefonunuz ile dinleterek şarkının adını bulabilirsiniz. Oldukça basit olan bu işlem için bir uygulama ve Wifi yada 3G internete ihtiyacınız var.

Telefondan Çalan Şarkının İsmini Bulma uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamaları bu sayfamızda sizlere tanıtacağız. İlk olarak Shazam uygulamasını tanıtmak istiyorum.

Shazam Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


Shazam uygulaması ile çalan müziği saniyeler içerisinde bulabilir ve ismini öğrenebilirsiniz. Bu uygulama bununla da yetinmiyor ve uygulama içerisinde o müziğin videosunu izlemenize olanak sağlıyor. Shazam uygulamasını buradan indirip yükledikten sonra açın ve çalan müziğin yanında iken " Touch To Shazam " butonuna basın.

shazam

Shazam.com web sitesi adresinde TOP 100 Türkiye bölümünde Türkiye'de Shazam uygulaması ile en çok dinletilerek adı bulunan müzik listesine ulaşabilirsiniz. Bu sayede her ay popüler müziklere erişebilir ve gündemi takip etmiş olursunuz.

Bir diğer çalan şarkıyı bulma uygulaması olan Soundhound uygulamasını da alternatif olarak sunmak istiyorum. Shazam uygulaması tüm istekleri karşılıyor ancak Shazam'ı sevmeyen olabilir düşüncesi ile bu uygulamayı da sizlere sunayım.

Soundhound nedir ? Nasıl kullanılır ?


Soundhound uygulaması da ortamda çalan müziğin ismini size sunan bir uygulamadır. Bu uygulama yabancı müzikleri çok hızlı bir şekilde bulmakta. Ben kullanırken Türkçe müziklerde çok az zorlandığını gördüm. Soundhound uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

soundhound

Bu uygulama bir çok farklı özellik sunmakta. İşte o özelliklerden bazıları:
· Radyo istasyonlarında çalan şarkıları arayabilirsiniz
· Şarkıyı kaydedebilir ve Spotify veya Rdio oynatma listenize ekleyebilirsiniz
· Müzikle beraber akan şarkı sözlerini görebilirsiniz·
· Sanatçının ve grubun fotoğraflarına ve hayat öykülerine erişebilirsiniz
· Albüm çıkış tarihi ve grup bilgilerini görebilirsiniz
· Youtube müzik videolarını izleyebilirsiniz

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon