Android Rootsuz Ekran Kayıt Uygulaması ( AZ Screen Recorder )

az-screenAndroid cep telefonunuzun sürümü Lollipop ise size güzel bir haberimiz var. Lollipop işletim sistemli cep telefonlarında ROOT gerektirmeden ekran videosu çekebileceğinizi biliyor muydunuz ? AZ Screen Recorder Apk indir uygulaması tam da bu işe yarıyor. Root gerektirmeyen bu ekran kayıt programının tek ihtiyacı, Lollipop sürümlü bir Android cihaz.

Türkçe dil desteği de sunan bu uygulamada ister 720p isterseniz de 1080p HD ekran kayıt videosu yapabiliyorsunuz. Teknolojiye ilginiz var ise Android işletim sistemi için video çekerek ders anlatımları yapabilirsiniz. Bu yaptığınız ders anlatımlarına sesinizei ekleyerek etkili bir video oluşturabilirsiniz. Bu videonuzu Youtube hesabınıza yükleyerek insanların izlemesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz de ekranı kayıt ederken sesi devre dışı bırakabiliyorsunuz.

AZ Screen Recorder Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Uygulamayı açtığınızda ekrana 4 adet ikon gelecek. 1.ikon ile hemen ekranı kayıt etmeye başlayabilirsiniz. 2.ikon Ayarlara, 3.ikon çektiğiniz videolara ulaşmanızı sağlayacaktır. En sonda ki ikonda uygulamayı kapatacaktır. Ekranı kayıt ederken video kaydını sonlandırmak isterseniz bildirim alanına ulaşıp Durdur seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

azscreen azscreen-apk

Yukarıda ki 2 görsel uygulamanın ayar kısmıdır. Çözünürlük kısmından videonun boyutunu belirleyebilirsiniz. 1280×720 veya 1920×1080 . Ses kaydını etkinleştir seçeneğine tik atarsanız video da ses kaydetme özelliği açılacaktır. Tiki kaldırırsanız hiç bir şekilde sesiniz kayıt edilmeyecektir.

Videonuza kendinize ait metin veya logo ekleyebilirsiniz. Özellikle ” dokunuşları göster ” seçeneğine tik atmanızı öneririm. Videoyu kayıt ederken ekran üzerinde nereye dokunduğunuzu video üzerinde göstermek isterseniz deneyebilirsiniz.Zamanlayıcı kısmı ise film setleri gibi 3-2-1 diye geri saymaktadır. Ayar kısmında ki bazı özellikler ücret ile açılmaktadır, aklınızda bulunsun.

AZ Screen Recorder indir

4 thoughts on “Android Rootsuz Ekran Kayıt Uygulaması ( AZ Screen Recorder )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.