26 Mayıs 2015 Salı

Twitter'ın Periscope Uygulaması Android için Çıktı !

periscope-android-indiriOS Telefonlar ile başlayan Periscope Canlı yayın çılgınlığı Android cep telefonlarına kadar sıçradı. Android cep telefonlar için çıkması oldukça geciken ve bu geciken durumda alternatif periscope uygulamalarına yöneldiğimiz şu zor günlerde Twitter sonunda imdadımıza yetişti.

Twitter'ın Periscope uygulamasını satın almasından sonra iOS cihazlara uygulamayı sundu. Uygulama Türkiye ve diğer ülkelerde oldukça popüler hale geldi ve Android kullanıcıları da , bu uygulamanın apk sürümünü aramaya başladı. Android kullanıcıları resmi Periscope uygulaması çıkmayınca Meerkat gibi alternatiflere yönelmeye başlamıştı. Android periscope indir sayfamızda sizlere bu uygulamanın Android içinde geleceğini bildirmiştik.

Twitter inc. 26 Mayıs 2015 tarihi ile Periscope apk indir uygulamasını kullanıcılara sundu ve artık Android kullanıcıları da canlı yayın yapmanın keyfini yaşayacak. Android kullanıcılarının Pericope ile Canlı yayın yapma keyfi 26 Mayıs 2015 tarihi ile adeta başlamış oldu.

Buraya tıklayarak uygulamayı apk olarak indirebilirsiniz.

periscope-android periscope-android-ap

Periscope Android Uygulaması Nasıl Kullanılır ?


Periscope Uygulamasını şu anlık sadece iOS Cihazlarınızdan kullanabiliyorsunuz. iOS Cep telefonunuzdan Twitter'a giriş yapınız. Ardından itunes aracılığı ile Periscope uygulamasını indiriniz. Bu adres size yardımcı olacaktır. İster Periscope hesabı oluşturun , isterseniz de Sign in with Twitter'a tıklayarak mevcut Twitter hesabınız ile giriş yapın.

Periscope programını açınca karşınıza Watch, Broadcast ve People seçenekleri gelecek. Watch seçeneğini televizyon kanallarınız gibi düşünebilirsiniz. Watch sekmesinde şu anda canlı yayın yapan kullanıcıları görebilirsiniz. " Yok ben ne yapayım başkasının canlı yayınını " der iseniz sizi Broadcast sekmesine alalım. Bu sekmede kamera ve mikrofon erişimi yapılarak canlı yayın hizmeti başlıyor. People sekmesi ise Dünya genelinde Periscope uygulaması kullanan insanları görebilir, bu kullanıcılar arasında arama yaparak arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Periscope Android Programında Canlı yayın nasıl yapılır ?


Periscope uygulamasına giriş yaptıktan sonra artık gerisi çok kolay. Uygulamada ortada yer alan kırmızı renkte ki yuvarlak kamera ikona tıklıyoruz. İkona tıkladıktan sonra videonuzun kimin tarafından erişebileceğini seçebilirsiniz. Broadcast Title ( Yayın başlığı ) kısmını , canlı yayınızın ismi ne olacaksa onu giriyorsunuz. Ardından başlığın altında ki yukarı ok ile Location bilgilerine izin veriyorsunuz ve Start Broadcast'e dokunarak hemen canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Canlı yayınınız başladı ise Live yazısı gözükür. Ekrana 2 kere art arda dokunduğunuzda kamera ön - arka arası geçiş yapacaktır.

Aşağıda ki resimde olduğu gibi başlığı girin ve Start Broadcast butonuna tıklayınız. Başlığın altında yer alan 3 tane seçenek var.Birincisi sizin Location ( yer bilgilerinizi ) uygulamada göstermekte. 2.si ise sadece Twitter takipçilerinize yayınınızı göstermenize yarıyor. Üçüncü seçenek ise bu yayını Twitter hesabınıza postlamanıza yardımcı oluyor.

periscope-yayin-nasil

Canlı yayınızı izleyen kişilerde ekranda size canlı olarak aktarılmaktadır. Canlı yayınınızı bitirmek istediğinizde ise Stop Broadcast seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Periscope Android uygulaması video:

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:


EmoticonEmoticon