10 Mayıs 2015 Pazar

Rootlu Telefonlar için En iyi 10 Uygulama

android-root-uygulamalariBazı uygulamalar sadece Rootlu Android telefonlarda çalışmakta. Bu Root ile çalışan uygulamaların temel mantığı , normal olarak erişelemeyen bölgelere Root ile erişmek ve telefonda tam yetki sahibi olmak. Rootladığınız telefon garanti dışı kalmaktadır, bunu bilmenizde fayda var.

Root Atmanın anlamı nedir ? Root Atmanın faydaları nelerdir ? Öğrenmek için tıklayınız.

Örneğin ekran videosunu çekmek isterseniz eğer telefonunuz Rootlu değil ise bu işlemi yapamayacaksınız. Ancak telefonunuza Root işlemi yaptıysanız Play Store'da yer alan Ekran kayıt programını kullanarak ekran videosunu çekebilirsiniz. Android root ile çalışan uygulamaları sizde 2016 yılında yükleyerek telefonunuza ayrıcalık kazandırabilirsiniz.

1 ) Autorun Manager
autorun-manager-android
Bir çok Android kullanıcısı bataryasının kısa sürede bittiğini dile getirir. Bazı kullanıcılar da bataryanın az gitmesinden yakındıklarından dolayı telefonunu rootladıklarını dile getiriyorlar. Autorun Manager Android uygulaması ile telefonunun açıldığı anda devreye giren uygulamaları durdurabilir ve bu uygulamaları gereksiz yere arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.

indir

2) Battery Calibration [ROOT]
batarya-kalibrasyonu
Android cep telefonunuzu Rootladığınız da telefonunuzun şarjının hemen bittiğini görebilirsiniz. Bu uygulama batarya kalibrasyonu yapmak için tercih edebileceğiniz en doğru uygulamadır. Bu kalibrasyon uygulaması Android cihazının içinde ki batterystats.bin dosyasını yeniden tasarlayarak bataryanızın Pil Kalibrasyonu işlemini kısa sürede yerine getirmektedir.
indir

3) Greenify
greenify
Grenify uygulaması ceply sitemizde tanıtacağımız 3.uygulama. Bu uygulama 1.sırada tanıttığımız Autorun Manager uygulaması ile hemen hemen aynı işlemleri yapmakta ancak bazı farklı noktalar bulunmakta. Greenify uygulamasını açtığımızda uygulama içerisinde seçtiğiniz uygulamaları telefonunuzun tuş kilidini kitlediğiniz anda kapatılmasını sağlayabilirsiniz.
indir

4) SuperSU
supersu-android
Bu uygulama root attığınızdan itibaren telefonunuza yüklü olarak gelmektedir. Bu uygulamayı Bilgisayarlarınızda ki Yönetici olarak çalıştır komutuna benzetebilirsiniz. Eğer telefonunuza yüklediğiniz bir uygulamadan tam verim almak istiyorsanız SuperSU uygulamasını deneyebilirsiniz.
indir

5) GMD GestureControl
gmd-geture-androidJPG
Akıllı telefonlarımızda oyunları, menü geçişlerini ve diğer kontrolleri dokunmatik kullanarak yerine getiririz. Artık bu kontrollere farklı bir boyut kazandırmak ister misiniz ? Telefonunuza verdiğiniz komutları parmağınızla oluşturabileceğiniz bir hareket ile vermeye ne dersiniz ? Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Bu uygulama ile uygulama sonlandırma, açık olan uygulamaları görme gibi komutları parmak hareketleriniz ile yapabileceksiniz. Ceply olarak benim hoşuma giden bir uygulama oldu, tavsiye ederim.
indir
indir ( lite )
indir ( ücretli )

6) SSH Tunnel
ssh-tunnel-android
Güvenliğini ön planda tutan Android kullanıcıların tercih edebileceği SSH Tunnel uygulaması, çoklu wifi kullanım alanlarında dış güçlere karşı duvar oluşturabileceksiniz. Cafe, AVM gibi birden fazla wifi ye bağlandığı alanlarda kişisel güvenlik tehlike altındadır. Çoğu kişinin bağlandığı bu ağlara kötü kişiler bağlanarak kişisel bilgileri çalabilir. Ancak SSH Tunnel uygulamasını yükleyerek kendi kullandığınız internet trafiğini şifreleyerek internette rahatça sörf yapabiliriz.
indir

7) Root Explorer

root-explorer-android

Bu uygulamayı Android cep telefonlarımızda bulunan Dosya yöneticisi gezgininin Root bulmuş haline benzetebiliriz. Android telefonlarımızda eriştiğimiz dosyalara, Rootlu telefonlarda sistem dosyalarına kadar erişebiliyorsunuz. Rootlu Android cep telefonlarınız da ulaşabileceğiniz sistem dosyaları ile telefonunuzda değişiklikler yapabilirsiniz ancak dikkatli olmanızda fayda var.

indir

8) DSP Manager & Equalizer

dsp-manager-android

Cep telefonunuz da dinlediğiniz güzel müzikler var ancak telefonunuzun ses performansından memnun olmadığınız için bu müziği iyi bir şekilde dinleyemiyor musunuz ? DSP Manager & Equalizer Android uygulaması tam bu anda imdadınıza yetişiyor ve kaliteli bir ses alabilmeniz için size en iyi ayarları sunuyor. Rootlu telefonlar için iyi bir ekolayzır olan bu program Bass arttırmaya da olanak sağlıyor.

indir

9) Font Installer

font-installer

Hayatımızda sıradanlıktan sıkıldığımız anlar olmuştur. Bu sıradan yaşantımızı çekilmez bir halden çıkarmak için küçük değişiklikler yapmak iyi gelecektir. Cep telefonlarımızda da bu durum böyledir. Android cep telefonunuzu ilk aldığınız günden itibaren kullandığınız yazı tipine elveda demenin zamanı gelmedi mi sizce de ? Font Installer uygulaması telefonunundan sıkılanların fikrini değiştirecek türden. Bu uygulamayı Rootlu telefonunuza yükleyin ve onlarca fonttan dilediğinizi telefonunuza uygulayın.

indir

10) Titanium Backup
titanium-backup
Telefonunuzu yedeklemek için artık bilgisayarınıza ihtiyacınız yok. Rootlu telefonunuza Titanium Backup uygulamasını yükleyin ve istediğiniz zaman geri yükleyebilmek için tüm dosyalarınızı yedekleyin. Android için başarılı bir veri yedekleme uygulaması arıyorsanız bu uygulama tam size göre diyebilirim.

indir
EKSTRA 11) ROM Toolbox Pro
rom-toolbox
Telefonuma Root attım ancak yukarıda ki uygulamalar halen bana bir keyif vermedi diyorsanız şimdi sıra ROM Toolbox uygulamasında. ROM Toolbox Apk programı size tam yetki sağlayarak telefonunuzda ki tüm görünümü baştan aşağı değiştirmenize olanak sağlıyor.

Telefonunuzun açılış animasyonunu, kullandığınız temayı ve bu tema içerisinde ki fontları değiştirmenizi sağlayan bu uygulama ile telefonunuzun tek hakimi siz olacaksınız.
indir

Ekstra 12) Root Call Blocker

Android telefonunuzu sürekli arayan ve sizi rahatsız eden kişiler mi var ? Sizi rahatsız eden kişileri arama engelleme programları ile engelleyebilirsiniz. Ancak bazı uygulamalar da kişiyi engelleseniz bile program kişinin aradığını size gösteriyor ve söylüyor.

Root Call Blocker uygulaması Root gerektiriyor ve bu uygulamanın en güzel yanı engellediğiniz kişinin sizin ekranınızda görünmemesi ve karşı tarafında sizin engellendiğini anlamaması. Bu önemli özellik ile en iyi root uygulama sayfamıza yeni bir uygulama daha eklemiş olduk.

indir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Baya kullanışlı programları listelemissiniz 4-5 tanesini kullanmaya başladım bile ellerinize sağlık

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon