12 Mayıs 2015 Salı

Reklam SMS'leri Nasıl Engellenir ? 2015

google-messengerBTK'nın yaptığı yeni düzenleme ile 1 Mayıs'tan itibaren Reklam SMS'leri gelmeyecekti. Bunun üzerine firmalar sizden izin koparabilmek için çeşitli kampanya SMS'leri iletmeye başladılar. Sizden izin alamayan bazı firmalar 1 Mayıs'tan itibaren reklam SMS'ini göndermeyi kesti. Ancak bazı firmalar halen reklam SMS'i göndermekte. Bana da dün 1 tane gelmiş.

1 Mayıs’tan itibaren artık Reklam SMS'lerinin gelmeyeceğini bu sayfamızda sizlere iletmiştik.

Görünen o ki BTK'nın yaptığı bu yürürlük halen bazı firmaları etkilememiş. 1 Mayıs'tan sonra gelen reklam smslerini BTK'nın web sitesinden şikayet edebilirsiniz. Bu linke tıklayarak üye olun ve Reklamı şikayet edin.

Android Cep telefonlarında REKLAM SMS'leri Nasıl Engellenir ?


Cep telefonunuza gelen Reklam Sms'lerini engellemek için Google Messenger uygulaması bize yardımcı olacak. Buraya tıklayarak Google Messenger uygulamasını cep telefonunuza kurunuz.

Ardından Google Messenger uygulaması içerisinde iken sağ üstte bulunan 3 nokta üst üste şeklinde menü tuşuna basınız. Şu yolu takip ediniz:
Menü > Ayarlar > Varsayılan SMS uygulamasını değiştir > Varsayılan SMS uygulaması > Messenger

Yukarıda ki işlemi doğru bir şekilde yerine getirdikten sonra engellemek istediğiniz Sms'i açın ve aşağıda ki adımları uygulayın.

reklam-sms-engelleme-1

reklam-sms-engelleme-2

reklam-sms-engelleme3

 

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon