6 Mayıs 2015 Çarşamba

Numara Taşınabilirliği Uyarı Tonu

numara-uyari-tonuAvea, Turkcell , Vodafone numara taşıma uyarı tonu mesajı. Numara Taşınabilirliği Uyarı Tonu mesajı nedir.  gibi sorular aklınızda varsa bu sayfamızda bunlara son vereceğiz. Son günlerde çoğu kullanıcıya gelen sms şu şekilde;

" Numara taşınabilirliği uyarı tonu; 1/1/2016'ya kadar istemeyenlere verilmeyecek,bu tarihten sonra ise sadece isteyenlere verilecektir. Aramalarınızda uyarı tonu duymak istiyorsanız E, istemiyorsanız H yazarak 6611'e ücretsiz gönderin. "

BTK tarafından verilen bu karar ile 16 Mayıs'tan itibaren bu mesajı cevaplayanlara uyarı tonu verilmeyeceği belirtildi. Mesaja Evet cevabı verenlerin ise bu sesi duymaya devam edeceklerini belirtti. Siz x operatörden y operatörüne geçtiğinizde herhangi bir kişi sizi aradığında uyarı tonu mesajı almaktaydınız. Bunun amacı karşıda ki kişi sizi halen x operatöründe sanıp kampanyası sadece x yöne olduğunu bilerek sizle uzun uzun konuşup mağduriyet yaşayabilirdi. Ancak başta verilen uyarı tonu ile kişi sizin y operatörüne geçtiğinden haberdar olabiliyordu. Ancak yeni gelen düzenleme ile bu uyarı tonu tamamen kullanıcının tercihine bırakılmış.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon