31 Mayıs 2015 Pazar

Instagram'da Takipçi Nasıl Arttırılır ?

instagramInstagram, bir çok Android,iOS kullanıcısının ziyaret ettiği bir Sosyal sitedir. Instagram üzerinde kullanıcılar çektiği Fotoğrafları arkadaşları ile paylaşır ve onların beğenmesini sağlar. Bu beğeniler ve yorumlar ne kadar fazla olursa sizi birilerinin görme ihtimali artar. Instagram üzerinde önemli olan en büyük etmen, şüphesiz ki takipçi sayınızdır.

1) Kendinize ait bir kategori belirleyin.
Hangi yönde takipçi arttırmak istediğinize karar verin ve ona doğru yönelin. Örneğin Fotoğraf üzerinde çeşitli efektler vererek grafik işi ile mi uğraşmak istiyorsunuz, o halde hemen Instagram üzerinde bu tarz kişileri takip edin , onların gönderilerini beğenin, yorum atın. Ayrıca bu kişilerin yaptığı uygulamalardan ufkunuza yeni şeyler katabilirsiniz.

2) Fotoğraflarınızı kaliteli yapın.
Özellikle Android için Play Store üzerinde bir çok filtre, edit ve kolaj uygulamaları yer almakta. Bunları kullanarak çekmiş olduğunuz fotoğraflara güzel efektler verebilir ve daha ilgi çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın Instagram fotoğraf paylaşımı için açılmış bir paylaşım sitesidir.

instagram

3) Diğer Sosyal medya hesaplarınız ile bağ kurun
Instagram hesabınızı Twitter ve Facebook hesabınız ile bağlayın. Instagram hesabınız da paylaştığınız fotoğraflar, Facebook hesabınıza da düşecek ve bu sayede FACEBOOK arkadaşlarınız sizin Instagram hesabınızı görerek sizi takip etmeye başlayacak.

Android için çıkan Layout Instagram uygulamasını kullanarak fotoğraflarınıza Kolaj yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak uygulamayı görebilirsiniz.

4) Sizin ilgi alanınıza benzer kişilerin fotoğraflarını beğenin.
Sizin ilgi alanınıza giren kişileri takip edin ve onların paylaştıkları fotoğrafları beğenerek yorum yapın. Yorum yapınca, diğer kişiler sizi görecek ve eğer ilgilerini çekerse sizi takip etmek isteyeceklerdir. Profil resminiz, isminiz ve yazdığınız yorum ortak ilgi alanına girerse oldukça ciddi takipçiler elde edebilirsiniz.

5) Profil resminizi özenle yapın.
Profil resminiz Instagram üzerinde ki sizin kimliğinizdir. Teknoloji ile ilgilenen biri gidip ruj resmi koyarsa çok alakasız olacak ve takip edecek kişi de sizi de takip etmekten vazgeçecektir. Instagram Android uygulamasını bu adresten indirebilirsiniz.

6) Belli bir takipçi kitlesine ulaşın.
Belli bir takipçi kitlesine ulaşmak önemlidir. Bu kazandığınız belli bir takipçi sizi her gün ana sayfasında görecektir. İşte önemli olan nokta burası. Az da olsa bu takipçilerimizden en üst verimi almamız gerekmekte. Bu yüzden paylaşım yapacağınız zaman kesimini iyi belirleyin. Örneğin sabah 6 da yapacağınız bir paylaşımın etkileşimi , akşam 20'de yapacağınız paylaşımının etkisi kadar olamayacaktır.

7) Instagram hesabınızın adresini kullandığınız sitelere ekleyin.
Sürekli kullandığınız Facebook sayfası, Haber sitesi, Forum sitesi var ise bunların profil kısmına Instagram hesabınızı ekleyin. Sizi merak eden kişiler takip edecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. KARDEŞİM ÇOK SAĞOL YAA YEMİN EDERİM BENİ Bİ DERTTEN KURTARDIN POPÜLER OLMAK DEĞİL AMACIM İNSTEGRAMLA İLGLİ Bİ PROBLEMİM VARDI SAĞOL

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon