7 Mayıs 2015 Perşembe

En iyi Android tarayıcıları

android-en-iyi-tarayicilarArtık Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte internet ortamı bilgisayarlardan cebimize kadar taşındı. Bilgisayarda internet erişimi sağlayınca ne yapabiliyorsak Akıllı telefonlar için de aynısı geçerli. Bilgisayar üzerinde internet girerken kullanabileceğimiz 3-4 farklı tarayıcı var. Bu farklı tarayıcı mantığı Android cep telefonları için de geçerli.

Android için en iyi tarayıcılar nelerdir ?1) Google Chrome
Türkiye'de artık kime sorsan internet deyince aklına gelen ilk şey Google'dır. Google Chrome'da Android telefonlar alınınca ilk kurulan uygulamalardan birisidir. Bilgisayar'da ki Chrome'a alışan kullanıcılar Android telefonlarında da yabancılık çekmemek için Chrome tarayıcısını kullanabilir. Google sade yapısı ile her zaman benimde tercihim olmuştur.
google-chrome

Ayrıca bilgisayar da ki Chrome hesabınız ile telefonda login olursanız tüm yer imleriniz telefonda da olacak ve bu sayede her gün ziyaret ettiğiniz adreslere Akıllı telefonunuzdan ulaşabileceksiniz.
indir


2) Opera Browser
Opera'nın bende yeri oldukça ayrı diyebilirim : ) Nokia c5-03 kullandığım zamanlarda Chrome yoktu tabi :) Aldığım 1-2 GB internet paketleri ile Opera mini kullanırdım. Birde fazla veri kullanımı olmasın diye resim yüklemeyi kapatırdım : )
opera-android
En son güncellenen versiyonu ile daha da kararlı bir yapıya bürünen Opera Android tarayıcısı size daha iyi bir net sörfü imkanı tanıyor. İçeriğinde bulunan Opera turbo modu ile yavaş olan ağlarda bile ekstra hız sağlayabiliyor. Tablet ve Android cep telefonlarında kullanabileceğiniz bu tarayıcı tıpkı Chrome gibi Bilgisayarda ki masaüstü Chrome'u ile senkronizasyon imkanı tanıyor.
indir

3) UC Browser
Çoğu kişide gördüğüm UC Browser, yenilenen gezinme sayfası ve basitleştirilmiş ayarlamaları ile kullanıcıların gözüne tekrar girmeyi başardı. Bulunan akıllı indirme sistemi ile siz bir dosya indirirken tarayıcıyı kapatırsanız bir sonra ki tarayıcı açmanız da bu dosya yeniden kaldığı yerden inmeye devam edecektir.
uc-browser
Telefonunuzda ki interneti daha çok geceleri yatağınızda ışıkları kapatıp kullanıyorsanız, Uc Browser'da tam size göre bir özellik var. UC Browser'da bulunan Gece modu ile yazıları karanlıkta gözleriniz yorulmadan daha rahat okuyabileceksiniz. Bu tarayıcıya istediğiniz tarzda temalar kurabilir , istediğiniz görünüşü elde edebilirsiniz.
indir


4) Dolphin Browser
Ana ekranını istediğiniz gibi değiştirebildiğiniz bu tarayıcıda tamamen özgürsünüz. Sürekli olarak ziyaret ettiğiniz sitelerin kısa yollarını bir yerde toplayabilir, Google arama motorunda sesli arama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir web sitesini tarayıcınız üzerinde bulunan paylaşım butonları ile paylaşabilirsiniz. Sevdiğiniz bir sitede ki uzunca bir makaleyi daha sonra okumak isterseniz not alma uygulaması olan Evernote ile not alabilirsiniz.
dolphin-android
Bu tarayıcıda yüzlerce duvar kağıdı, tema arasından seçim yapabilir ve tarayıcıyı kendi göz zevkinize göre yeniden tasarlayabilirsiniz.
indir

5) Puffin Web Browser
Puffin tarayıcı ile Flash açmayan cep telefonlarınız da kolayca Flash içerikleri açabilirsiniz. Ayrıca cep telefonlarında kullanılması zor olan Mouse imleci de bu tarayıcı da resmen hayat bulmuş. Telefon ekranınızın istediğiniz kısmına ekleyebildiğiniz Trackpad ile Mouse imlecini tıpkı Laptoplar da yer alan Touchpad gibi kullanma imkanı yaşıyorsunuz.
puffin-android
Android cep telefonlarında genellikle sorun haline gelen Youtube videolarını arka planda çalıştıramamak Puffin tarayıcı ile artık son buluyor. Bir sekmede açın youtube videonuzu, diğer sekmede de Facebook adresinizi gezinmenin tadını çıkartın.

indir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon