12 Mayıs 2015 Salı

Android Telefonda Yüklü Gelen Uygulamaları Silmek

android-kaldirilmayan-uygulamalar

Android telefonla gelen sistem uygulamalarını kaldırmak artık bir sorun değil. Akıllı telefonlarımızı aldığımızda biraz incelemeye koyulduğumuzda telefonumuz ile yüklü gelen bir çok sistem uygulaması görürüz. Bu uygulamaların hepsi telefona yüklü bir şekilde bize gelir. Bu uygulamalar telefon kullanım halinde iken arka planda çalışmaya devam edebilir.

Play Store'da yer alan uygulama kaldırıcı ve telefonunuzda bulunan Ayarlar > uygulamalar kısmında sadece kendi yüklediğiniz apk uygulamalarını kaldırabilirsiniz. Ancak gelişen Android uygulamaları vasıtası ile artık yüklü gelen uygulamaları da kaldırabilirsiniz.

NOT: AŞAĞIDA Kİ İŞLEMLERİ BİLGİNİZ YOKSA YAPMAYINIZ. YAPACAĞINIZ İŞLEMLERDEN SİZ SORUMLUSUNUZ. OLUŞABİLECEK HATALARDAN CEPLY.NET MESULİYET KABUL ETMEMEKTEDİR.

Android telefonda yüklü gelen uygulamaları silmek için telefonunuz Rootlu olmalıdır. Root nedir öğrenmek için tıklayınız.


Yüklü gelen uygulamalar nasıl silinir ?


Öncelikle bu işleme başlamadan önce uyarımızı bir daha yapalım. Yapacağınız işlemlerden siz sorumlusunuz. Telefonunuz Rootlu ise telefonunuza System App Remover adlı uygulamayı kurmanız gerekmekte. Buraya tıklayarak uygulamayı kurabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açın ve sol menü kısmından Sistem uygulamaları seçeneğine tıklayınız. Bu kısımda telefonunuz ile kurulu gelen uygulamalar çıkacaktır. Burada sadece yeşil renkte [silinebilir] olanları kaldırınız. [Saklanmalı] veya [Anahtar Modül] ifadesi olan uygulamaları kesinlikle silmeyiniz. 

system-app-remover-android sistem-uygulamalarini-kaldirma

UYGULAMA HAKKINDA ÖNEMLİ NOT:

Bu uygulamada sadece [Silinebilir] ifadesi olanları silebilirsiniz. Ancak [Saklanmalı] veya [Anahtar Modül] ifadesi olan uygulamaları kesinlikle silmeyiniz. 

Uygulama içerisinde sildiğiniz uygulamalar geri dönüşüm kutusunda barındırılmakta. İstediğiniz zaman geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.

ROOTSUZ Telefonlarda yüklü gelen uygulamalar nasıl kaldırılır ?


Ayarlar > Cihazlar > Uygulamalar menüsüne gidin. Uygulamayı zorla durdur dedikten sonra Devre dışı bırak seçeneğine dokunun. Rootlu cihazlar gibi uygulamayı kaldıramasak da en azından devre dışı bırakarak bir daha çalışmamasını sağlayabiliyoruz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon