27 Mayıs 2015 Çarşamba

Android Periscope "initializing video stream" hatası

periscope-android-indirAndroid periscope indir sayfamızda sizlere Android için Periscope uygulamasının çıktığını belirtmiştik. iOS için hiç sorunsuz çıkan bu uygulama , Android için hem geç çıktı, hemde bazı sorunlar ile karşılaştı. Bende bu uygulamayı dün çıkar çıkmaz yükledim ve bazı işlerimden dolayı uygulamaya bakma fırsatım olmadı. Bu sabah canlı yayın nasıl yapılıyor diye bir bakayım dedim ancak bir türlü başaramadım. Periscope Türkçe dil desteği henüz bulunmamaktadır.

Android periscope Canlı yayın nasıl yapılır?


Uygulamayı açtığınız da sol üstte üç tane sekme var. Birinci ( TV ikonu olan ) sekmede iken sağ altta kırmızı renkte yuvarlak bir kamera simgesi var. O kameraya tıkladıktan sonra Broadcast Title ( yayın başlığı ) kısmını doldurunuz. Yayın başlığının altında 3 tane seçenek var. Yukarı ok gibi olan sizin Location yani yer bilgilerinizi yayında gösterir. Onun yanında ki icon yayınınızın herkese mi , yoksa sadece Twitter arkadaşlarınıza olup olmadığına karar veren bir seçenek. Twitter iconuda , bu yayını Twitter'dan post olarak duyurur.

" Eee kardeşim bunları bizde biliyoruz " diye bir sitem de bulunabilirsiniz. Buraya kadar bir sorun yok ancak sorun burda başlıyor. Başlığı yazıp beklediğinizde gitmek bilmeyen bir "initializing video stream" yazısı var. Bu yazı gitse canlı yayın başlayacak ancak bir türlü gitmiyor. Android periscope canlı yayın yapamıyorum diyen kullanıcılar sayısı git gide artmakta.

Bu sorunu çözmek için Ayarlar > Uygulama yöneticisi > Periscope > Önbellek temizle / verileri temizle yolunu denedim olmadı.

Uygulamayı kaldırıp yeniden yükledim olmadı. 

Konum bilgisini kapatıp yeniden açtım , olmadı. 

Başka bir Twitter hesabı ile denedim olmadı.

İnterneti, Wifi'yi, telefonu kapatıp açtım olmadı.

Olmayınca olmuyor yani :) Şu an yapılabilecek bir şey yok. Tek çare Twitter'ın Play Store'da ki Periscope uygulamasına güncelleme vermek. Sadece Güncelleme ile düzelebilir.

NOT: Android periscope uygulaması 28 Mayıs tarihinde güncellendi ve bu sorun tamamen düzeldi. Artık böyle bir hata gelmemekte. Aşağıda ki resimde olduğu gibi Başlığı yazdıktan sonra Start Broadcast seçeneği gelmekte.

periscope-yayin-nasil

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

9 yorum:

 1. Ne yazık ki Samsung S4 kullanıcıları hala aynı hata ile karşı karşıya acil güncelleştirme gelmesi gerekiyor

  YanıtlayınSil
 2. Malesef hata aynı şekilde Samsung S4'te devam etmekte. Umarım bir an önce düzelir.

  YanıtlayınSil
 3. sorun hala devam ediyor umarım en yakın zamanda düzelir.

  YanıtlayınSil
 4. Samsung Galaxsy s4 bendede Periscop programinda sorunlar yaratiyor . ekran o kadar sicaklasiyorki Programa cikis veriyorum... .. start broadcarst - kelimsei gelmiyorrrr.. s4-lerin tum hepsinde oyle

  YanıtlayınSil
 5. Selamlar bi kaç gündür ne yayın izleyebiliyorum nede yayın açabiliyor sadece dönüyor neden böyle oldu telefon noT3 yardım lutfen

  YanıtlayınSil
 6. Uygulamayı kaldırıp yeiden yükleyin. Olmaz ise Uygulamalar kısmından Periscope uygulamasının verilerini temizleyin ve ön bellek temizleme işlemi yapın. Olmaz ise telefonunuzu kapatıp açın.

  YanıtlayınSil
 7. benimde ön kameram donuyo yayın yaparken açılmıyo hiç bi bilgisi olan varmı

  YanıtlayınSil
 8. yayın ön kamerasını açamıyorum değişince ekran karanlık çıkıyo ne yapmam gerekiyo

  YanıtlayınSil
 9. Periscope da tayın yapmaya çalışıyorum ama bir süre sonra kenliğinden kapanıyor kamera neden olabilir anlamadım

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon