Askercell Hattı Nasıl Alınır ? Askercell Başvuru Nasıl Yapılır ?

 

askercellAskercell hattı nasıl alınır, nasıl başvurulur gibi kafanızda sorular varsa bu sayfamızda sizlere cevap vermeye çalışacağız. Turkcell’in 20 Nisan’da kullanıma açtığı bu hizmet ile artık askerler yakınları ile kendi özel telefonlarından konuşabilecekler. Askercell aboneleri 20 Nisan’dan itibaren bu hattı kullanıyorlar.

Askercell abonesi nasıl olunur sorusunu cevaplamamız için ilk önce Askercell Tarife paketlerine göz atmanızı öneririm. Askercell’de 15 TL’уe 400 dаkikа kоnuşma, 5 TL’ye 1000 SMS satın alabiliуor. Hem konuşma hem sms olsun diyenlerde 20 TL ödеyеrеk 400 dakika ve 1000 SMS’i birliktе alabiliуorlar.

Askercell Başvurusu Nasıl yapılır ?

Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktalarına gidip Askercell hattı almak istiyorum başvurusu yapıyorsunuz. Başvurunuzda sonra telefonunuza gelecek olan Askercell başvuru mesajına SMS EVET yazıp cevaplamanız gerekiyor. Ardından Askercell hatlı telefonunuzda konuşup mesajlaşmak istediğiniz 5 mobil 2 sabit hat olmak üzere toplamda 7 numara telefona tanımlanıyor.Buraya kadar ki prosedürleri bitirdikten sonra geriye sadece TSK’nın kriterlerini otomatik olarak sağlamasını beklemeniz gerekmekte. Başvuru yaptıktan sonra Askercell abonesi olup olmadığınızı *199# tuşlarını tuşlayarak öğrenebilirsiniz.

Askercell Paket satın alma nasıl yapılır ?

400Dk 15TL \\ 400 Dk ASKER 400DK yaz 2222ye gönder

1000SMS 5TL \\ 1000 SMS ASKER 1000SMS yaz 2222 ye gönder

İkili 20TL \\ 400 Dk + 1000SMS ASKER IKILI yaz 2222 ye gönder

Askercell’de İnternet var mı ?

Maalesef. Askercell’in data özelliği kapalıdır.

Askercell için Turkcell tarafından hazırlanan video:

18 thoughts on “Askercell Hattı Nasıl Alınır ? Askercell Başvuru Nasıl Yapılır ?

 1. Bengi Reply

  Merhaba Ben fransada yasiyorum erkek arkadasim askerde askercell kullaniyor acaba bende o hatti siparis edip her ay burdan odemem yapabilir miyim ? Veya turkiyeden arkadasim bana alip getirirse calisir mi burda yardimci olur musunuz lutfen Simdiden tesekkurler

  • ceply Post authorReply

   Fransa’da yaşayıp neden Türkiye’den askercell siparişi veriyorsunuz ? Zaten Türkiye’de erkek arkadaşınızın 5 adet mobil telefon hattı tanımlama izni var. Ama yurt dışı aranabiliyor mu onu bilemem. Bunu Turkcell’i arayıp öğrenebilirsiniz.

 2. Hakan Reply

  Askercell e yurtdışı olarak 2 numara tanımlama hakkımız var ben iki tane kıbrıs numarası tanımlatmal istiyorum lakin kabul etmiyor numaranın başına kod mu gerekli acaba teşekkürler

  • ceply Post authorReply

   Büyük ihtimal öyledir. En yakın Turkcell iletişim merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

 3. hasan Reply

  Askercell hattini turcell batilerinden hat olarak olarak alcakmiyiz yoksa turcell numaramiz askercelle mi dönusturulecekk

  • ceply Post authorReply

   Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktalarına gidip Askercell hattı almak istiyorum başvurusu yapıyorsunuz.

 4. irem Reply

  askercell i sevgilim yerine kendi üzerime alıp yollasam alabiliyor muyum ?

  • ceply Post authorReply

   ” Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktalarında Askercell’li olma talebi işleme alındığında gelen SMS EVET yazıp yanıtlanır. ”

   Askerde’ki sevgilinize gelen Sms’i Turkcell çalışanına bildirirseniz olur diye umut ediyorum. Ama olup olmıyacağı hakkında net bir bilgi söyleyemem.

 5. murat Reply

  türkcell hattını askercelle taşidikdan sonra askerligimiz bitince yani benim 10 ayım kaldı 10 ay sonra normal turkcelle gecebilir miyim teşekkürler

 6. Anonim Reply

  Askeri birlik içinde askercell satılıyor dışarıdan almayın problem yaşanıyor

 7. Misafir Reply

  Askercell de gün içerisinde sms yollama oluyor muu yoksa smslerde 8.00-18.00 arası mı?

 8. Muhammet Reply

  Avealıyım askercelli olmak için ne yapmam gerekiyor. İlla hattı turkcellemk tasimam gerek

 9. Anonim Reply

  benm erkek arkadasim dogu da gorev yapmakta carsi iznine bi kac cikamicak ve ve hattini askercell yapmasi gerekiyor onun yerine ben onn hattini askercell yapsam olur mu ??

 10. Özge Reply

  Askercell sadece aramaya mi kapalı yoksa smste de kapalı mi ?

 11. Ebru Reply

  Merhaba abim Askerde ve askercell kullanmak istiyor eski Turkcell hattını askercelle çevirebiliyormuyuz yoksa yeni bi hat mı almamız gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.