22 Nisan 2015 Çarşamba

Android Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

android-sarjAndroid cep telefonları artık hayatımızda olmazsa olmazlar kategorisinde ilk sıraya yerleşti. Nereye gidersek gidelim cep telefonlarımız bizimle gelmekte ve bizimle geldiğinde hemen şarj problemleri baş göstermeye başlar. Uzun yolculuklarda veya telefonumuzu çok kurcaladığımızda batarya süresi oldukça kısalmakta.

Şarjın daha hızlı bitmesinin yanı sıra telefonunun yavaş şarj olma sorunu da bulunmakta. Acil bir yere çıkacağınız da veya acil bir işiniz çıktığında telefonunuz daha hızlı şarj olsun istersiniz. Ceply.net adresimizde sizler için Android işletim sistemli telefonlarınızı nasıl daha hızlı şarj edebileceğinizden bahsedeceğiz. hızlı şarj etme yöntemlerini kullanarak sizde telefonunuzun uzun sürede şarj olmasının önüne geçebilirsiniz.

Cep telefonları nasıl daha hızlı şarj edilir ?


* Öncelikle orijinal şarj aleti kullanmanızı öneririm. Orijinal dışı şarj aletleri bataryanızın tam performans vermesini engelleyebilir.

* En önemlisi de bu 2.madde. Telefonunuzu şarj ederken telefonunuzu uçak moduna alınız. Uçak modunda Servis hizmetleri, 3G, WİFİ, arama alma cevaplama gibi hizmetler devre dışı kalır. Bu sayede var olan şarj tüketilmemiş olur.

* Bluetooth, Wi-Fi, GPS gibi gereksiz hizmetleri kapatınız. Ayrıca telefonunuzu şarj ederken açık uygulama olmamasına dikkat edin. Telefonunuz şarj da iken kullanmamanızı öneriyorum.

* Telefonunuzu kullanırken her daim ekran parlaklığını kısık kullanırsınız, bu alışkanlığınızı şarj ederken de devam ettirin. Parlaklığı en aza indirin ve şarjın dolmasını bekleyiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon