7 Nisan 2015 Salı

Android Telefonlarda yazı tipi nasıl değiştirilir ?

android-yazi-tipi-degistirmeAndroid cep telefonlarınız da ki klasik yazı tipinden sıkıldınız mı ? O halde gelin birlikte bu yazı tipini değiştirelim. Android cep telefonlarının işletim sistemleri diğer sistemlere göre daha özelleştirilebilir olduğundan yazı tipi değiştirme işlemi de oldukça basit.

Cep telefonu yazı tipi değiştirme işlemi oldukça basit ancak bu basitliğin öncesinde sizi zorlu bir görev bekliyor. Bu font değiştirme programlarının telefonunuzda çalışması için telefonunuzun Rootlu olması gerekmekte. Google Play Store üzerinde font değiştirme işlemi yapan bir çok Android uygulama bulunmaktadır. Aşağıda anlatacağımız işlemleri dikkatli yapınız. Aksi taktirde sorumluluk kabul etmemekteyiz. Her şey kendi elinizde.

Font değiştirme uygulamaları nelerdir ?

Font Installer
Font Installer Android uygulaması Play Store'da en çok tercih edilen Font değiştirme uygulamalarından olması nedeni ile dikkatimi çekti. Uygulama üzerinden bir çok yeni ve güzel yazı tipleri bulunmaktadır. Bu uygulamada font seçerken kesinlikle Türkçe karakterli yazı tiplerini seçiniz.

font-installer

iFont
Bu uygulama ile yazı boyutlarını da ayarlayabiliyorsunuz. Font Installer ile hemen hemen aynı görevi yapsa da farklı yazı tiplerini keşfedebilirsiniz. Bu uygulamada font seçerken kesinlikle Türkçe karakterli yazı tiplerini seçiniz.

ifont

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon