18 Nisan 2015 Cumartesi

Android Periscope uygulaması apk

periscope-android-indirTwitter'ın satın alarak bünyesine kattığı Periscope uygulaması kullanıcılara sunuldu. Periscope uygulaması iOS ve Android Cihazlarınız üzerinden canlı yayın yapma imkanı sunuyor. Bu canlı yayınını Twitter üzerinden yapıyorsunuz ve Twitter hesabınızda sizi takip eden arkadaşlarınız ile paylaşma imkanı buluyorsunuz.

Twitter Periscope ile başlayan bulunduğun konumdan canlı yayın yapma modası başladı. Periscope uygulaması nasıl kullanılır sorusuna Android programı çıkınca cevap vereceğiz. Android cep telefon ve tabletleriniz de de istediğiniz gibi canlı yayın yapabilirsiniz.

Periscope Android uygulaması var mı ? diye bir soru yöneltebilirsiniz. Google Play Store'a artık Orijinal Periscope uygulaması da eklendi. Artık Android kullanıcıları da kendilerine ait canlı yayın yapabilirler.

UYARI :Periscope uygulaması ile son günlerde bir çok kurum dava eşiğinde. Yaptığınız yayınlara dikkat etmelisiniz. Periscope uygulaması ile hiç bir şekilde maç yayını, ücreti ile girdiğiniz sinema -tiyatro - konser yayınları yapmayınız. 

android-periscope-twitter

Periscope uygulaması nedir ? Nasıl kullanılır ?


Periscope Android Uygulaması Nasıl Kullanılır ?


Android için Periscope uygulaması 26 Mayıs 2015 tarihi ile yayınlandı. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Periscope Uygulamasını şu anlık sadece iOS Cihazlarınızdan kullanabiliyorsunuz. iOS Cep telefonunuzdan Twitter'a giriş yapınız. Ardından itunes aracılığı ile Periscope uygulamasını indiriniz. Bu adres size yardımcı olacaktır. İster Periscope hesabı oluşturun , isterseniz de Sign in with Twitter'a tıklayarak mevcut Twitter hesabınız ile giriş yapın.

Periscope programını açınca karşınıza Watch, Broadcast ve People seçenekleri gelecek. Watch seçeneğini televizyon kanallarınız gibi düşünebilirsiniz. Watch sekmesinde şu anda canlı yayın yapan kullanıcıları görebilirsiniz. " Yok ben ne yapayım başkasının canlı yayınını " der iseniz sizi Broadcast sekmesine alalım. Bu sekmede kamera ve mikrofon erişimi yapılarak canlı yayın hizmeti başlıyor. People sekmesi ise Dünya genelinde Periscope uygulaması kullanan insanları görebilir, bu kullanıcılar arasında arama yaparak arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

periscope-android periscope-android-ap

Periscope Android Programında Canlı yayın nasıl yapılır ?


Periscope uygulamasına giriş yaptıktan sonra artık gerisi çok kolay. Uygulamada ortada yer alan kırmızı renkte i yuvarlak ikona tıklıyoruz. İkona tıkladıktan sonra videonuzun kimin tarafından erişebileceğini seçebilirsiniz. Broadcast Title ( Yayın başlığı ) kısmını , canlı yayınızın ismi ne olacaksa onu giriyorsunuz. Ardından başlığın altında ki yukarı ok ile Location bilgilerine izin veriyorsunuz ve Start Broadcast'e dokunarak hemen canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Canlı yayınınız başladı ise Live yazısı gözükür. Ekrana 2 kere art arda dokunduğunuzda kamera ön - arka arası geçiş yapacaktır.

Canlı yayınızı izleyen kişilerde ekranda size canlı olarak aktarılmaktadır. Canlı yayınınızı bitirmek istediğinizde ise Stop Broadcast seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Periscope Android uygulaması video:


Periscope uygulaması Kalp hilesi / Kalp sayısı arttırma:
Periscope yayınlarını izlerken dikkat etmişsinizdir yan tarafta çıkan kalpleri. Bu kalpler sizi izleyen kişilerin size gönderdiği beğeni ifadesidir. Toplam aldığınız kalp sayısı Periscope uygulamasının profil sekmenizde yer almaktadır. Kalp sayınız ne kadar çoksa önerilen kişilerde çıkma şansınız o kadar yüksek.

Cep telefonunuzun çoklu dokunmatik özelliği var ise izlediğiniz yayınlara çift dokunarak bir sürü kalp gönderebilirsiniz. Kendi profilinizin kalp sayısını arttırmak, periscope kalp kasma gibi işlemleri yapmak için de tek yapmanız gereken insanların ilgisini çekebilecek yayınlar yapmak. Kamerayı açıp sıradan yayın yapıp kalp beklemek biraz mantık dışı. İnsanlar ilginç yayınları izlemeyi seviyor ve sevdikleri sırada da kalp atmayı ihmal etmiyorlar.

Periscope Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır ?
Periscope yayınına başlamadan önce yayın ayarlarından Twitter post seçeneğini de aktif edin. Yayınınız Twitter üzerinde görünecek ve twitter takipçileriniz de bu yayından haberdar olacak. Yayına başlamadan önce görünümünüze, yayın yapacağınız yere ve yayın yapacağınız konuya dikkat etmelisiniz. İnsanlara ilginç bir yayın sunarsanız insanlar daha sonra izlemek için sizi takip edecektir.

Periscope üzerinde canlı yayın yaparken güncel konulara değinmeniz de fayda var. Güncel konular hakkında herkes fikir sahibi olabilir. Ayrıca Canlı yayın yaparken insanların yazdığı mesajlara olabildiğince cevap vermeye çalışın. İnsanların sorularına cevap vermeye çalışırken de şunu aklınızdan çıkarmayın. İnsanlar ne zaman daha çok aktif sorusu aklınızın hep bir köşesinde olsun. Akşam saatlerinde 19.00 ve sonrası yapacağınız yayınlar daha çok kişiye ulaşacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon