21 Nisan 2015 Salı

Android Overam uygulaması ile yaratıcı fotoğraflar çekin

overamAndroid Fotoğrafçılık kategorisine yeni bir uygulama daha eklendi. Overam uygulaması ile yaratıcı fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Bu uygulamada bazı uygulamalarda olduğu gibi fotoğrafı çektikten sonra efekt vermiyorsunuz, direk kamera canlı olarak gösterirken istediğiniz efekti verebiliyorsunuz.

Geometik şekilleri kullanarak istediğiniz yüzü, kişiyi veya bir objeyi ön plana çıkartabilirsiniz. Bu geometrik şekil ister kare, ister dörtgen, isterseniz de prizma olabilir. Bu geometrik şekillerin opacity yani şeffaflık değerini azaltıp çoğaltabilir isterseniz de renk tanımlayabilirsiniz. StrokeWidth özelliği ile seçtiğiniz geometrik şeklin büyüklük küçüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Bu uygulamada en çok hoşuna gideceğini düşündüğüm alan ise BlurType menüsüdür. BlurType menüsünde seçtiğiniz geometrik şeklin dışında kalan kısmına istediğiniz efekti verebiliyorsunuz. Geometrik şeklin dışında kalan kısmı blur yaparak , seçilen objenin ön planda kalmasını sağlayabilirsiniz. Color Overlay kısmı ile de geometrik şeklin dışında ki kısıma renk ataması yapabilirsiniz.

11 MB Boyutunda olan ve Android 4.0 üzeri sistemler de çalışan bu fotoğraf efekt uygulamasını denemenizi tavsiye ederim.

Overam apk indir

overam-android overam-apk

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon