7 Nisan 2015 Salı

Android Durum / Bildirim Çubuğunu Değiştirme

Android cep telefonlarınız da bildirim - durum çubuğunu değiştirebilirsiniz. İsterseniz rengini değiştirebilir isterseniz de şeffaf hale getirebilirsiniz.

Android telefonların vazgeçilmez bir parçası olan durum çubuğu, kullanıcıların gün içinde en çok karşılaştığı yerlerden birisidir. Bildirim çubuğunun şık ve şeffaf olması kullanıcıları daha çok cezbeder.

Bu sayfamızda sizlere Android cep telefonlarınız da durum çubuğunu nasıl şeffaf yapabileceğinizi anlatacağız. Bu anlatacağımız uygulama sadece Rootlu cihazlarda çalışmaktadır.Uygulamanın çalışması için telefonunuzda XPOSED FIRAMEWORK kurulu olmalı. Aşağıda anlatacağımız işlemleri dikkatli yapınız. Aksi taktirde sorumluluk kabul etmemekteyiz. Her şey kendi elinizde.

Android bildirim çubuğu rengi nasıl değiştirilir ? Nasıl şeffaf yapılır ?


İlk olarak Tinted Status Bar apk uygulamasını cep telefonumuza kuruyoruz.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra programı açıyoruz.

Programı açtıktan sonra Default Settings'e tıklıyoruz. Ardından Default status bar tint color seçeneğine dokunuyoruz.

[caption id="attachment_1920" align="alignnone" width="576"]Görsel kaynak androidlordu.blogspot.com.tr Görsel kaynak androidlordu.blogspot.com.tr[/caption]

Burada durum çubuğunu farklı bir renk yapmak istiyorsanız renk ayarlarını ayarlıyoruz. Şeffaf yapmak isterseniz opacity değerini 0 yapmanız yeterli olacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon