25 Nisan 2015 Cumartesi

Android Cep Telefonundan TV'ye Görüntü Nasıl Aktarılır ?

android-tvye-aktarmakAndroid cep telefonunuzun ekranını TV'ye aktararak rahat bir kullanım yaşamak ister misiniz ? Cevabınız evet ise ceply.net adresimizde anlatacağımız bu içeriği takip ediniz. Laptop'dan Tv'ye görüntü aktarma olanağı sunan HDMI kablo, aynı olanağı Android işletim sistemli cep telefonlarına sunmaktadır.

Cep telefonlarının son yıllarda akıllı olması ile birlikte TV'lerde akıllı olmaya başladı. Televizyonlara gelen Smart TV gibi ekstra özellikler ile tvler artık sadece dizi izlemekten çıktı. Smart TV üzerinden wifi bağlantısı kullanarak youtube adresine girebilir, film izleyebilirsiniz. HDMI teknolojisini kullanarak Laptop ve Akıllı telefonlarınızı bağlayabilir ve boş günlerinizde televizyonunuz ile canınızın sıkılmasını önleyebilirsiniz.

HDMI Kablo ile Android ekranı TV'ye nasıl aktarılır ?


HDMI kablo ile cep telefonunuzun görüntüsünü TV'ye aktarabilirsiniz. Ancak Laptop için kullanılan HDMI kablo ile bunu yapamazsınız. Telefon- TV için olan Micro Usb'li HDMI Kablosu edinmeniz gerekmekte. Google'da Micro HDMI araması yaparak bu kablolara ulaşabilirsiniz. Fiyatı 8 TL'den 50 TL'ye kadar çıkabilmekte.

Android uygulaması kullanarak Ekranı TV'ye yansıtmak:


DLNA Teknolojini kullanarak Android cep telefonunuzu kablosuz bir şekilde TV'ye aktarabilirsiniz. Çoğu yeni nesil telefonda bu özellik gelmektedir. Örneğin Samsung cep telefonlarında Allshare tarzı uygulamar sunulmakta. Bu uygulamaları kullanarak kablo kullanmadan tv ile bağlantı kurabilirsiniz.

Konuya ait video:

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon