16 Mart 2015 Pazartesi

Rehberde ki Aynı Kişileri Nasıl Silebilirim ?

rehberde-ki-ayni-kisileri-birlestirmeBildiğiniz üzere Gmail ile Android rehber yedekleme, Android yedekleme gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bu sayfamızda sizlere anlatmıştık. Rehber yedeklemeden sonra şimdi de telefon rehberinizde bulunan aynı kişileri nasıl birleştirebileceğinizi ve bir tanesini nasıl yok edeceğinizi göstereceğiz.

Bugün rehberimi incelerken bazı kişilerin 2 tane olduğunu gördüm. Tek tek silmekte var ancak toplu işlemler varken bana tek tek silmek cazip gelmedi. Gmail ile rehber yedeklenebiliyor ise aynı kişilerde birleştirilebilir diye düşündüm ve Gmail.com adresini incelemeye başladım.

Android telefonda rehberde aynı kişiden 2 tane var sorunu nasıl çözülür ?


Öncelikle Android cep telefonunuzdan Rehber bölümüne giriniz. Rehber Senkronizasyonunu aktif hale getirin. Aktif hale getirdikten sonra Rehberinizi açın ve aşağıda ki resimde olduğu gibi HESAPLAR seçeneğine tıklayın.

rehberdeki-aynı-kisileri-silme

Hesaplar seçeneğine tıkladıktan sonra Gmail hesabınızı seçerek işlemi tamamlayın. Ardından Bilgisayarınızdan Gmail.com adresini açın.Az önce telefonunuzda Senkronize ettiğiniz Gmail hesabını açın ve Google logosu altında yer alan Gmail > Rehber seçeneğine tıklayın.

Ardından rehberinizin tamamı bu Gmail.com hesabınızda açılacaktır. Burada yapmanız gereken çok basit bir işlem var. Arama butonun altında bulunan " DAHA FAZLA " butonuna tıklayıp , " ÇİFT GİRİŞLERİ BUL VE BİRLEŞTİR " seçeneğine tıklamak.Ardından çift olan kişiler karşınıza çıkacaktır , sadece " BİRLEŞTİR " butonuna tıklayın ve işlemi sonlandırın. Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon