4 Mart 2015 Çarşamba

Kaybolan Android telefonun yerini tespit etme

kaybolan-telefon-yerini-bulmaTeknolojinin gelişmesi ile cep telefonlarının fiyatları da arttı. Fiyat performans tabanlı olan telefonların fiyatı 500 TL'den başlamakta iken bazı Android telefonlar 2.500'e kadar çıkabilmektedir. Tabi telefona bu kadar para veren insanlar telefonunu kaybetmek istemeyecektir.

Bu uygulamayı kullanarak telefonunuz çalınsa bile yer tespiti yapabilirsiniz. Gerçekten işe yarayacak olan bu uygulama cep telefonunuzda olmazsa olmaz uygulamalar arasında ilk sırada yerini almalıdır diye düşünüyorum.

Kaybolan Android telefon nasıl bulunur ?

Google tarafından geliştirilen Android cihaz yöneticisi uygulamasını buraya tıklayarak indirmelisiniz. Uygulamayı apk olarak indirip telefona yükledikten sonra yapmanız gereken 2 ayar var.

- Bu cihazının konumunu uzaktan belirle

- Uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin ver 

seçeneklerine tik atın.

Uygulamayı cep telefonunuzu kurar iken kendinize ait bir gmail hesabı tanımlamalısınız. Bu gmail hesabı lazım olacaktır , o yüzden sallamadan doğru hesabınızı yazınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzda olan işlemler bitmiştir. Artık tek yapmanız gereken bu adresi , bilgisayarınızda sık kullanılanlara kaydetmek. Bu web sitesi adresine Android uygulamasında tanımladığınız gmail hesabı ile giriş yapıp telefonunuzun yerini kolayca harita üzerinde görebilirsiniz.

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon