3 Mart 2015 Salı

Android uygulamaları hafıza kartına taşımak

Android cep telefonlarımız da gün içinde bir çok oyun ve uygulama kurabiliriz. Google Play Store'dan indirdiğimiz bu oyun ve uygulamaları telefonunun kendi hafızasına kurmuş isek belli bir süre hafıza dolacaktır. Telefonunun hafızasının dolmamasını istiyorsanız, oyun ve uygulamaları hafıza kartına taşımanızda fayda var.

Android telefonda ki uygulamaları hafıza kartına taşımayı sağlayan bazı uygulamalar vardır ancak bunlar Root işlemi istemektedir. Root yapmadan bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak tamamen sizin elinizdedir. Cep telefonunuzda oluşabilecek veri kayıplarından sorumlu değiliz.

Android telefonda ki oyun ve uygulamalar hafıza kartına nasıl taşınır ?


Uygulamaları hafıza kartına taşımak için OneClick adlı uygulamayı bilgisayarımıza indirmemiz gerekmektedir. Bu programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Rar dosyası içerisinde bulunan Oneclick.exe ile uygulamayı başlatabilirsiniz. Bu uygulamayı bilgisayara kurmadan önce cep telefonunuzda ki Bilinmeyen kaynakları ve Usb hata ayıklama modunu açınız.

one-click-android

One Click Android programını açtığınızda yukarıda ki gibi bir ekran gelecek. Tabi bu uygulamayı açmadan önce telefonu bilgisayarınıza bağlamalısınız. Programı açınca Android sdk yolu seçeneğinin en sağında olan soru işaretine tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra gelen uyarı pencerelerine sırası ile " Tamam - Tamam " demelisiniz. Ardından varsayılan kurulum yerini Hafıza kartı olarak seçin ve " TinnyClick ile değiştir " butonuna tıklayınız. Ardından işlem başlayacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon