Header Description

LightBlog

Breaking

6 Mart 2015 Cuma

Android Uygulamaları Başka Telefona Nasıl Aktarılır ?

Android cep telefonunuzu yenilediniz ve eski telefonunuzda ki oyun ve uygulamaları yeni telefonunuza aktarmak mı istiyorsunuz. Bu sayfamızda anlatacaklarımız ile telefonunuzda ki oyun ve uygulamaları başka bir telefona transfer edebileceksiniz.

Samsung, Lg, HTC ve bir çok Android Akıllı telefonda bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Cep telefonda ki uygulamalar başka bir telefon nasıl transfer edilir ?

Öncelikle cep telefonunuza Astro File Manager uygulamasını kurmalısınız. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamayı apk olarak indirip yükledikten sonra Tools > Application Manager >
Installed Apps seçeneğine ulaşıyoruz. Burada aktarmak istediğiniz oyun veya uygulamaları seçin ve Backup butonuna basınız.

android-uygulamalari-aktarmak-1android-uygulama-aktarmak-2 android-uygulama-aktarmak-3 android-uygulama-aktarmak-4

Yukarda ki işlemleri yaptıktan sonra Astro File Manager ile işimiz bitiyor. Sırada Bluetooth File Transfer uygulaması var. Bu adresten bu uygulamayı cep telefonunuza kurmalısınız. Uygulamayı apk olarak indirip kurduktan sonra /mnt/sdcard/backups klasörüne ulaşıyoruz ve aktarmak istediğiniz uygulamaları seçiyoruz. Üstte bulunan Bluetooth butonuna tıklayın ve Found Devices bölümünden aktarım yapmak istediğiniz telefonu seçin. İşlem bu kadar. Takıldığınız bir yer olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.