9 Mart 2015 Pazartesi

Android telefonların yazılımı nasıl güncelleştirilir ?

android sürüm güncellemeAndroid işletim sistemi güncelleme, android sürüm yükseltme, android nasıl güncellenir gibi sorulara bu sayfamızda cevap vereceğiz. Android cep telefonları yıllar ilerledikçe bir çok kişinin eline geçmeye başladı. Android cep telefonlarının kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmesi nedeni ile üreticiler bir çok Akıllı telefonları piyasaya sürmeye başladı. Yeni bir model çıktıktan kısa bir süre sonra bir üst modeli geliyor.

Bu Android telefonların kullanımı arttıkça kullanıcıların yapması gereken belli başlı şeyler boy göstermeye başladı. Bunlardan biriside Android telefonların yazılımlarının nasıl güncelleştirilebileceği. Android cep telefonlarınıza güncel olarak sistem güncellemeleri, yazılım güncellemeleri gelebilir. Bunlar kullanıcıların istekleri doğrultusunda yenilenen özellikler, güvenlik açıkları ve yeni özellikler ekleme , sistemi düzeltme/iyileştirme gibi ihtiyaçlar için çıkarılmaktadır. Telefonunuza gelen sistem güncellemelerini / yazılım güncellemelerini düzenli olarak yapmalısınız.

Güncellemeleri sürekli yapmanız telefonunuzun performansını arttıracak ve getiren iyileşmeler ile daha sağlıklı olacaktır. Kısa bir bilgi verdikten sonra sıra bu yazılım güncellemelerinin nasıl yapılacağından bahsedelim.

Cep telefonu Android yazılımı nasıl güncelleştirilir ?


Android telefonunuzun Ana menüsünden > Ayarlar  > Hakkında kısmına giriyoruz. Güncelle seçeneğini seçtikten sonra Sadece Wifi'yi işaretleyip güncelleme var mı diye kontrol edin. ( Sadece Wifiden güncelleme yapınız ). Wifi'yi işaretleyip güncelle dediğinizde yapılabilecek güncelleme var ise Güncelleme çıkacaktır. Yok ise " Kullanılabilir güncelleme yok " yazısı ekrana gelecektir.
Güncelleme yapmadan önce bataryanızın en az %80 i dolu olmalıdır. Güncelleme anında bataryanız biterse telefonunuz bir daha açılmayabilir. Yapacağınız işlemlerden ceply.net ekibi sorumlu değildir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon