Header Description

LightBlog

Breaking

28 Şubat 2015 Cumartesi

LG Telefonlara Format Nasıl Atılır ?

lg format nasıl atılır

Telefona format nasıl atılır diye merak ediyorsanız, bu sayfamızda sizlere LG markası için anlatacağız. Lg cep telefonlarına format atmayı bu sayfamızda sizlerle beraber paylaşacağız. Aşağıda ki format yollarını denemeden önce telefonunuzda ki verileri yedeklemeyi unutmayınız.

1.YOL
Öncelikle format atmadan fabrika ayarlarına döndürmeyi denemenizi tavsiye ederim. Telefonunuzda ki sorun fabrika ayarlarına dönünce geçti ise format atmanıza gerek yoktur.
Ayarlar > Gizlilik > Fabrika verilerine sıfırla seçeneği ile yapabilirsiniz.

2.YOL
2.yol ise direk LG marka cep telefonunuza format atmaktır.

lg-format-atma

LG G2 - LG G2 Mini - LG G3 format atmak:


1. İlk olarak verilerinizi yedekleyiniz. Verilerinizi USB kablosu kullanarak bilgisayarınızda yedekleyebilirsiniz.  Format işlemi yapılırken telefonunuza müdahele etmeyiniz ve şarjınızın en az %80 olmasına dikkat ediniz. Yedekleme işleminiz bittikten sonra LG telefonuzu kapatınız.

1. Telefonunuzu kapatın.

2. Telefonunuzu kapattıktan sonra telefonunun arka tarafında yer alan "Sesi Azalt tuşu ile Açma/Kapama tuşlarına" basılı bir şekilde tutun.

3. Bu 2 tuşa basılı tuttuktan sonra LG logosunun gelmesini beklemelisiniz. LG Logosu göründüğü an Açma ( Power ) tuşunu bırakın, hemen sonra tekrar basın.

4. Dördüncü adıma kadar geldikten sonra yapmanız gereken tek şey bu işlemi onaylamak. Factory Hard Reset bölümünde Sesi Azaltma tuşu ile Yes seçeneğinin üzerine gelin ve  Açma/Kapama tuşu ile onaylayın.

LG G4 Beat - LG L90 Dual - LG Optimus L80 - LG Optimus L90 - LG F90 - LG G Pro 2 Format Atma


( Bu saydığımız 6 modele aynı şekilde format atılmaktadır )

Sesi Azalt tuşuna basılı tuttuktan hemen sonra Açma (Power) tuşuna basınız. İki tuşada basılı haldeyken telefon açılıp LG logosunu gördüğünüz an Güç ( Power ) tuşundan parmağınızı çekin. Parmağınızı çektikten sonra tekrar Güç ( Power ) tuşuna basınız.
LG FACTORY HARD RESET menüsünde Erase all user data & restore default settings yazısı çıktığı an Sesi azaltma tuşu yardımı ile Yes seçeneğinin üzerine gelip Güç ( Power ) tuşuna basınız. Bu işlemi yaptıktan sonra LG G4 sıfırlama işlemi devreye girmiş olacaktır.

LG G3 Stylus - LG G4 Stylus Format Nasıl Atılır


Cep telefonunuzu kapatınız.
Kapandıktan sonra Sesi Azalt tuşuna basılı tutarken ardından Güç ( Power ) tuşuna basılı tutunuz.
Telefon açıldığı an gözünüze LG logosu gözüktüğü an Güç ( Power ) tuşundan elinizi çekin ve çektikten sonra tekrar Güç ( Power ) tuşuna basılı tutmaya devam edin.
FACTORY HARD RESET yazısı göreceksiniz. Bu kısımda yer alan Erase all user data & restore default settings seçeneğinde ki Yes kısmına sesi azalt tuşu yardımı ile gelin ve Güç ( Power ) tuşuna basınız. İşlem bu kadar.

LG G Pro Lite Format atma


Öncelike G Pro Lite cep telefonunuzu kapalı konuma getiriniz.
Ardından Sesi Azalt + Kısayol tuşu (Ses Tuşlarının üzerinde) ve Güç (Power) tuşlarına basılı tutun.
FACTORY HARD RESET bölümünde Erase all user data & restore default settings kısmı çıktığında Güç ( Power ) tuşuna basınız.
Sonra tekrar Güç ( Power ) tuşuna basınız.
Sonra Format atma işlemi başlayacaktır, kolaylık dilerim.

LG G4 Format Atma


Telefon kapalı iken Sesi Azalt + Güç(Power) tuşlarına basınız.
Telefon ekranında LG logosu göründüğünde Güç(Power) tuşundan parmağınızı çekin.
Ardından hemen tekrar Güç(Power) tuşuna basınız.
FACTORY HARD RESET kısmında Erase all user data & restore default settings yazısına Sesi kısma tuşu ile ulaşın ve Yes seçeneğinin üzerindeyken Güç ( Power )
Sorgu tekrar çıktığı an Sesi kısma tuşu ile tekrar YES'in üzerine gelip Güç ( Power ) tuşuna basınız. Bundan sonra bir şey yapmanız gerek yok, format atma işlemi başlamış olacaktır.

LG G5 FORMAT ATMA ( çıktığı zaman bu sayfa güncellenecektir )