Header Description

LightBlog

Breaking

3 Şubat 2015 Salı

Android Silinen Resim-Müzik-Video Geri Yüklemek Veri Kurtarmak

Android cep telefonlarınız da yanlışlıkla sildiğiniz resim - müzik - video gibi dosyalarınızı geri getirebilir ve bu dosyalarınıza tekrar ulaşabilirsiniz. Bu sayfada anlatacaklarımız ile kaybettiğiniz rehber,sms,mesaj,video,resimleri, fotoğrafları, videoları, uygulamaları, e-postaları, word dosyalarını geri getirebilir ve dosyalarınızı tekrar kullanabilirsiniz.

Anlatıma başlamadan önce belirtmek isterim, bu tarz ücretsiz uygulamaların başarı oranı %100 değildir. Geri getirmek istediğiniz dosyalarınız sizin için çok önemli ise kesinlikle profesyonel bir destek alın. Uygulamada yapacağınız yanlış bir işlem , profesyonel kişinin bile dosyalarınızı geri getirememesine neden olabilir. Unutmayın silinen dosyalar ilk müdahelede daha başarılı bir şekilde getirilir.

Cep telefonunda silinen dosyalar nasıl geri getirilir ?


Buraya tıklayarak ilgili dosya kurtarma programını bilgisayarımıza indiriyoruz. Program inerken bu arada sizde USB Kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayınız. Uygulama tamamen ücretsizdir.

Programı ilk açtığınızda karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Cep telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra Yeşil renkte ki Sonraki butonuna basınız.

Ardından açılan belleklerden cep telefonunuzun belleğini seçtikten sonra programın sol üstünde bulunan anahtar şeklinde ki " ADVANCED settings " seçeneğine tıklayınız. Recover Raw Files seçeneğini tikli kalsın. Maximal File Size kısmına dokunmayınız. Recover Raw files only tiksiz kalacaktır. Açılan pencereden Graphics, Documents, Archives, Multimedia, Email seçeneklerinin hepsine tik atınız. Sadece Resimler gelsin istiyorsanız sadece Graphics seçeneğine tıklatın. Ardından OK Tuşuna basınız.


Üstte ki işlemi yaptıktan sonra Next butonuna basınız. Ardından tarama başlayacaktır.

Tarama işlemi bittikten sonra programın sol tarafında taranarak bulunmuş dosyalar çıkacaktır. Bulunan dosyaların yanında ki tik yerine tik atıp Sağ altta bulunan Save butonuna basarak kayıt edebilirsiniz.