7 Şubat 2015 Cumartesi

Android Cepten internete sınır koymak

Mobil veri nedir ?

Android cep telefonlarınız da Turkcell ,Vodafone , Avea gibi hatların 3G Mobil veri internetini kullanabilirsiniz. Bunlar bazen 500 MB, 1 GB, 2 GB veya daha üstü olabilir. Android cep telefonlarınız da bu hatlarınız aracılığı ile kullandığınız Mobil verilere kota sınırı koyarak paket aşımımı yapmamanızı sağlayabilirsiniz.

Mobil veriye neden sınır koymalıyım ?

Örnek olarak 2 GB'lık Mobil internet tanımladınız hesabınıza. Genellikle 1 ay olan bu internet paketleri bazı kullanıcılara az , bazılarına da çok gelmektedir. Cep telefonunundan sürekli internet ortamında video, müzik dinleyenler için cepten internet paketleri yetmeyecektir. Bunun için bu sayfada anlatacaklarımız ile telefonunuza 2 GB mobil veri sınırı koyabilir ve mobil veri kullanımınız 2 GB'a geldiğinde cep telefonunuzdan internete giremeyeceksiniz. Bu sayede TL'leriniz gitmeyecek.

Mobil veri sınırı nasıl koyulur ?

Ana menüden ayarlar seçeneğine giriyoruz. Veri Kullanımı seçeneğini seçiyoruz, ardından bu menüde bulunan mobil veri sınırını belirle seçeneğine dokunuyoruz.

“Belirtilen limite ulaşıldığında, mobil veri bağlantınız devre dışı bırakılacaktır. Veri kullanımı telefonunuz tarafından ölçülür ve servis sağlayıcı kullanımını farklı açıklayabilir, dolayısıyla tutucu bir sınır kullanmayı düşünün”
Bu uyarıyı tamam diyerek geçiyoruz.

Aşağıda ki gibi bir ekran açılacaktır. Bu ekranda açılacak olan 2 yatay çizgi vasıtası ile veri kullanım sınırını belirleyebilirsiniz.
Kırmızı çizgi kotanın üst sınırı
Sarı çizgi ise uyarı vereceği sınır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon