Header Description

LightBlog

Breaking

28 Ocak 2015 Çarşamba

Android Tabletim İnternete Bağlanmıyor Sorunu ( Çözüldü )

Android tabletim internete neden bağlanmıyor diye bir soru varsa kafanızda, doğru sayfadasınız diyebilirim. Avea, Turkcell, Vodafone'un 3G servislerine veya Wifi ağa bağlanmakta bazen sorunlar yaşayabilirsiniz.

Android tablet 3G bağlanma sorunu:

Menü->>Ayarlar->>Kablosuz Özelliği ve Ağlar->>Erişim Noktası Adları->>APN Tabletiniz de bu alana ulaşmanız gerekiyor. Bu alana ulaştıktan sonra 3G ayarlarınızın doğru yapıldığından emin olun.

Turkcell APN Ayarları
İsim=”Turkcell internet”
MCC=”286″
MNC=”01″
APN=”internet”

Vodafone APN Ayarları
İsim=”Vodafone internet”
MCC=”286″
MNC=”02″
APN=”internet”
Kullanıcı=”vodafone”

AVEA APN Ayarları
İsim=”Avea internet”
MCC=”286″eski sim kartlarda (aycell yazanlarda)
MNC=”04″ yeni sim kartlarda
MNC=”03″
APN=”internet”

Android tablette Wifi'ye bağlanamıyorum

> Android tabletiniz de Wifi'ye bağlanamıyor iseniz yapmanız gereken bir takım şeyler var. Tanımlanmış olan ağ varsa bu ağı kaldırın ve şifreyi tekrar girerek yeniden bağlanmaya çalışın.

> Başka yakınlarda ki wifiye bağlanmayı deneyebilirsiniz. O wifiye de bağlanmazsa sorun tabletiniz de olabilir. Fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

> Bilgisayar üzerinden modem arayüzüne girerek şifrelemeyi WEB yapın.

Yukarıda ki adımları takip ettikten sonra sorununuz çözülecektir. Ama yinede çözülmez ise yorum olarak bildirebilirsiniz.

Bu sayfamız da sizlere Android tablet 3G sorunu, Android telefon wifi bağlanmama sorunu,Android tablet 3G apn ayarları,android tablet wifi neden bağlanmıyor gibi sorunlara cevap vermeye çalıştık.