10 Ocak 2015 Cumartesi

Android Cihazlarda Kulaklık Sesi Yükseltmek

Android Samsung cep telefonlarınız da kulaklık sesi kalitesini arttırabilirsiniz. Bu işlemlerden tamamen siz sorumlusunuz ve hiç bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Eğer bu sayfada iseniz ve işlemleri yapmış iseniz tüm sorumluluğun kendinize ait olduğunu kabul etmiş olursunuz.Öncelikle cep telefonunuzun rootlu olması gerekmektedir. Rootun ne olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız. Root Nasıl atılır öğrenmek için bu adrese gidiniz.

Android telefonlarda kulaklık sesi nasıl arttırılır ?

Rootlu cep telefonunuz ile Root explorer adlı uygulamayı kurmanız gerekmektedir. Buna benzer aynı işlevi gören programınız var ise o da olabilir..

System/etc/default_gain.conf dosyasını bulun ve bu dosyanın bir adet yedeğini alın.(Dosyayı ana menüde bir yere alıp sonunu .bak yaparak yedekleme işlemini yapabilirsiniz.

Yedekleme işlemini sona erdikten sonra yapacağımız işlemlere başlıyoruz. “open in text editor” seçeneğini seçin, “Headset out” ve “Headphone out” kısmındaki “HeadPhone Volume” kısmını en fazla 60 ‘a kadar  arttırabilirsiniz. ( Benim tavsiyem 55'den yıkarı yapmamanız, 55'den yukarısı zararlı olabilir.)

Değişiklik yaptıktan sonra kaydedin ve çıkın izinlerin rw-/r–/r– olarak ayarlayın ve telefonu kapatıp açın.

Galaxy S3, Note ve Note 2’de sorunsuz çalışıyor.


Modifier “Normal” {SupportedDevice {“Headset Out”}Enable {{ “Headphone ZC Switch”, 0 },{ “AIF1DAC1 Volume”, 96 },{ “AIF1 Boost Volume”, 0 },{ “DAC1 Volume”, 96 },{ “Left Output Mixer DAC Volume”, 7 },{ “Right Output Mixer DAC Volume”, 7 },{ “Headphone Volume”, 57 },}Disable {{ “Headphone ZC Switch”, 0 },{ “AIF1DAC1 Volume”, 96 },{ “AIF1 Boost Volume”, 0 },{ “DAC1 Volume”, 96 },{ “Headphone Volume”, 57 },}}Modifier “Normal” {SupportedDevice {“Headphone”}Enable {{ “Headphone ZC Switch”, 0 },{ “AIF1DAC1 Volume”, 96 },{ “AIF1 Boost Volume”, 0 },{ “DAC1 Volume”, 96 },{ “Left Output Mixer DAC Volume”, 7 },{ “Right Output Mixer DAC Volume”, 7 },{ “Headphone Volume”, 57 },}Disable {{ “Headphone ZC Switch”, 0 },{ “AIF1DAC1 Volume”, 96 },{ “AIF1 Boost Volume”, 0 },{ “DAC1 Volume”, 96 },{ “Headphone Volume”, 57 },}}

Ertemur adlı web sitesinden alıntıdır. İçerik yeniden yazılmıştır. Kaynak sahibine teşekkürler.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon