27 Aralık 2014 Cumartesi

“yeterli depolama alanı yok” hatası ve çözümü

Cihazınıza bir uygulama yükleyeceğiniz de " yeterli depolama alanı yok " hatası alıyor iseniz, şu an çözümü için doğru sayfadasınız. Cep telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar ve onun kalıntıları telefonunuzun belleğini dolduracak ve telefonunuzun artık " yeterli alan yok " uyarısı vermesine neden olacaktır. 

Samsung galaxy s3, s4 , s5 modellerinde bu hatayı alabilirsiniz. Bir kaç soruda General Mobile Discovery modellerinde de bu hatanın geldiği bildirildi. Aşağıda ki resimli anlatım Asus Zenfone 5 modeli ile yapılmıştır.

Android yeterli depolama alanı yok hatası nasıl çözülür :


- İlk olarak Google Play Store'dan işe başlayacağız. Ayarlar > Uygulama yöneticisi yolunu takip edin ve verileri sil seçeneğini seçin.
- İkinci seçenek ise Recovery Modda açmaktır. Ses açma + Home + Açma/Kapama tuşlarına aynı anda basılı tutun ve Android telefonunuzun yeniden açılıp kapanmasını bekleyin. 
wipe cache partito, wipe dalvik cache seçenekleri var.

Yukarıda ki adımları uyguladığınız halde sürekli " yeterli depolama alanı yok " hatası alıyor iseniz, büyük boyutlu oyun veya uygulamalarınızı SD karta taşıyın. Uygulamaları SD karta taşıyarak telefonunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

3.yöntem:
cihazda yeterli alan yok hatası,
yeterli depolama alanı yok hatası nasıl çözülür
cihazda yeterli alan yok google play
google play yeterli alan yok hatası ve çözümü
yeterli depolama alanı yok samsung galaxy

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:

  1. Bende aynı hatayı alıyordum ve kendimce sorunun çözümünü keşfettim. Daha önceden indirdiğiniz uygulamaların ve oyunların mutlaka bir "data" dosyası vardır.Bu klasör de Telefon Hafızasında ya da SD Kartınız varsa SD Kartınızın içindedir. Muhtemelen telefonunuz ya da tabletiniz ilk olarak kendi hafızasına yükleyecektir.Bu dosyaya girerek kullanmadığınız uygulamaların ve oyunların dosyalarını silin. Böylelikle yeterli depolama alanınız olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu ve ya tabletinizi tekrar başlatın, sorun çözülecektir. İyi Günler :)

    YanıtlayınSil
  2. Ben daha birvoyun bile indiremeden yeterli depolama alanı yok diyor ne yapmalıyım

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon