18 Aralık 2014 Perşembe

Replika Telefon alınır mı? Replika Telefonların zararları

Replika Telefon alınır mı? Replika telefonlar kaliteli mi? Replika Telefonların zararları

Replika Telefonlar alınır mı

Cep telefonu almak isteyen kişiler araştırma yaptıkları zaman birçok telefon ile karşılaşacaktır. Özellikle bu telefonlar arasında fiyat olarak bakıldığında büyük farklar görülebilir. Doğal olarak da yüksek fiyatlara gücü yetmeyecek olan kişiler daha uygun modellere bakmak zorunda kalıyor. Son zamanlarda ise bu durum biraz değişti. Apple ve Samsung gibi büyük firmaların ürünlerinin birebir aynısı olan replika telefonlar yani kopya telefonlar ortaya çıkmaya başladı. Bu telefonlar replika ürün olduğu için gerçeği gibi görünse de fiyat olarak daha uygun olmaktadır. Bunun da birçok sebebi bulunuyor. Gelin sizle beraber inceleyelim ve görelim,

Replika telefonlar kaliteli mi?


Replika telefonların fiyatları oldukça uygun ve en önemli özellikleri de bu zaten. Normalde Samsung Note 3 almak yerine onun benzeri olan Replika telefonu almak isterseniz bin liradan fazla para ödemek yerine sadece 500 lira gibi bir ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Bu olumlu bir taraf olsa da replika telefonların kötü birçok yönü bulunmakta.

Replika telefonların ram ve hafıza gibi önemli değerleri düşük olmakta. Normalde 2 gb ram olması gereken bir telefonun replikasında bu değerin bazen 1,5 gb. bazen de 1 gb olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanında kamera ve ekran çözünürlükleri de oldukça düşüktür. Bunların hepsi telefonların daha az maliyetli olması için yapılmaktadır.

Bazı telefonlarda 3G desteği de yoktur ama Türkiye’de genelde her yerde 3G olmadığı için bu durum her zaman fark edilemez. Bunun için ayrıntılı olarak inceleme yapmanız gerekebilir. Replika telefonlarda gözlenen GPS sorunları da vardır. Bunların çözümleri maalesef ki yoktur ve alırken telefonu buna dikkat etmeniz gerekebilir. GPS desteği sağlamayan replikalar olduğu gibi olsa bile tam olarak çalışmayanlar olabilir.

Replika telefonların özellikleri düşük tutuluyor demiştik. Bu özelliklerin yer aldığı menü bölümünde size yüksek değerler gösterilebilir ama aslında onlar doğru değildir. Telefonlarda inceleme yapıldığında bu değerlerin aslını göstermediği görülmüştür. Bu değerleri değiştirmek için yazılımda birçok oynama yapılmakta ve bu sayede sizler bu değerleri yüksek olarak görmektesiniz. Bu konularda iyice bilginiz olmazsa bu telefonlar sizin için sorundan başka bir şey olmayacaktır.

Replika Telefonların Zararları ?


Replika telefonların sahip olduğu bataryalar da çok büyük sıkıntılar yaratır. Bataryalar daha ucuz olsun ve maliyet düşsün diye kalitesiz ve düşük mAH değerine sahip ürünlerden seçiliyor. Böyle olunca da telefonların pilleri hemen bitiyor ve sık sık şarj etme ihtiyacı duyuluyor.
Replika telefonların sar değerleri de normalde çok daha fazladır. Kullanılan malzemeler ve parçalar eski ve kötü olabildiği için telefonların yaydığı sar miktarı da artmaktadır. Bilindiği üzere sar değeri ne kadar yüksek olursa o telefon o kadar tehlikelidir. Sar değeri yüksek telefonlar kansere yakalanma oranını artırmaktadır. Sağlık açısından replika telefonlar tavsiye edilmez, çünkü replika telefonların zararları çok fazladır.

Replika telefon alınır mı diye sorular soranlar oluyor bir de. Onlara tavsiyemiz de bu yazıyı okumaları ve daha önce bu telefonlardan kullanmış olanlardan telefonları dinlemeleri. Daha sonra zaten kendi kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon