24 Kasım 2014 Pazartesi

Cep telefonum çok yavaş şarj oluyor ( ÇÖZÜM )

şarj dolmuyor, yavaş şarj dolumu, telefon çok yavaş şarj oluyor, batarya yavaş doluyorÇok yavaş şarj oluyor


Cep telefonları hayatları oldukça kolaylaştırmaktadır. İnsanlar bu telefonları günün her saati kullanmaktadır. Doğal olarak her şeyin bir süresi olduğu gibi telefonlardaki pillerin de bir süresi vardır ve bu zamanla biter. Daha sonra ise telefonların pilleri dolsun diye şarj aletine takılır. Ancak bazı kişiler telefonlarının çok yavaş şarj olmasından şikayetçidir. Bunun çeşitli sebepleri olabilir gelin inceleyelim bu sebepleri.

Telefonunuzun güncelleme işlemi sonrasında ayarlarında yavaşlık olabilir bu çok normaldir. Bazı telefonlarda güncelleme sonrası alışma evresi uzun sürebilir. Bunu aşmak için telefonunuzda arama bölümüne *#0228# kodunu yazın. Daha sonra burada bir ekran gelecektir karşınıza. Orada Quick Start yazan yere tıklayarak telefonun kendisini düzene sokmasına yardımcı olabilirsiniz.
Bazı telefonların şarj cihazları onların pillerini doldurmakta yavaş kalabilir. Başka telefonların uyumlu şarj cihazlarını kendi telefonunuzda kullanabilirsiniz. Bu şarj süresini değiştirecektir ama azaltacak mı yoksa artıracak mı bunu ancak deneyerek öğrenebilirsiniz.
Bazı telefonlarda çok yoğun işlemler yapıldıkça ayarları da değişebilir. Bu sebeple de tamamen bir format atmak gereksinimi doğar. Hal böyle olunca da içeriklerin hepsinin silinmesini göze alarak telefonu fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Telefonunuza yazılım güncelleştirmesi geldiyse eğer bunu ertelemeyin ve yapın. Her telefon yeni güncelleme ile daha iyi bir şarj süresine kavuşmaktadır. Bu konuda istisnalar olabilir ama genelde durum böyledir.

Şarj aletinin bağlantı kablosunda problem olabilir. Bu gibi durumları anlamak zordur ama değişik aletler denediğinizde ya da kabloları değiştirdiğinizde şarj işlemi hızlanıyorsa kablonuzda bir sorun var demektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon