17 Ağustos 2014 Pazar

Tablet pil ömrünü uzatma

Android tablet kullanımı arttıkça bir takım sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. Kullanıcılar tablete indirilen oyunlar yükledikçe tablet belli bir süre yavaşlamaya başlıyor. Bu yavaşlama çerez ve geçmiş dosyalarından olabilir. Google Play Store'da binlerce Tablet oyunları bulunmaktadır. Bu tablet oyunları gün geçtikçe kalitesini arttırmakta ve kullanıcılar bir çok oyunu tabletine yüklemekte. Ancak bu oyunlar zamanla tabletinizi yavaşlatacaktır. Çok büyük boyutlu oyunları bir arada tutmanızı önermiyoruz. Tablet geçmişi temizleme işlemlerini yaparak da tabletinizi hızlandırabilirsiniz. Özellikle oyunları arka planda tutmanız bataryanızın daha da hızlı bitmesine neden olacaktır. Buna dikkat etmelisiniz.

Tablete yüklenen oyunlardan sonra yolda,sokakta oyun keyfi başlar. Her boş bulduğumuz bir anda oyun isteğimiz gelir ve hemen tableti elimize alırız. Buraya kadar her şey güzel ancak tabletiniz batarya zayıf uyarısı verdiğinde adeta hüzünlenirsiniz. Ancak tablet pil ömrü uzatma işlemleri yaparak bataryanızın biraz daha geç bitmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle wifi bağlantısı kullanmadığınız da wifi ve 3G'yi kapatmanızı öneririz. Ekran parlaklığını azaltmanız da bataryanızın uzun süre dayanmasına fayda sağlayacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Android tabletlerdeki en önemli sorun batarya ömrünün az olması. Fakat bunun için alınabilecek birkaç ufak önlemle sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yazıda belirttiğiniz gibi ekran parlaklığı ve Wi-Fi kullanımı Android tabletin pilini azaltan en önemli etkenlerdir. Bu komutları sadece tableti kullanacağınız zaman açarak pili daha uzun süre kullanabilir ve tablet keyfini uzun süre yaşayabilirsiniz.

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon