Header Description

LightBlog

Breaking

21 Temmuz 2014 Pazartesi

Samsung telefonlarda unutulan Android ekran kilit desen şifresi kırma

Android ekran kilit desen şifresi kırma

Android telefonunuzun ekran kilit desen şifresini mi unuttunuz ? Artık sorun değil , bu sayfamızda anlatacağımız yöntemle kolayca şifreyi kırabilirsiniz.

Aşağıda anlatılan işlem formatlama işlemidir. Desen şifresini kırmak istiyorsanız format atmalısınız. Ancak format atmadan önce telefonunuzda ki bilgilerin yedeğini almayı unutmayınız. Aksi taktirde sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Samsung telefonlar da kilit desen şifresi nasıl kırılır?

Cihazınızın şarjının olduğundan emin olarak telefonunuzu kapatınız.
Ses Açma Tuşu ile birlikte Power Tuşu ve Menü Tuşuna aynı anda basın kısa bir süre bekleyin Recorevy Modda iken ses açma ve
kapatma tuşları ile girdiğiniz bölümde Wire Data/ Factory Reset yapınız ve telefon resetlenecektir. Telefonunuz açılırken de desen şifresi istemeyecektir.

Android cihazlarda Gmail kullanarak kilit desen şifresini kırma

Desen kilit şifresini kırmak için telefonunuza tanımlı olan gmail hesabınızın k.adı ve şifresini hatırlamalısınız. Desen kilidini hatırlamıyor iseniz desen şifresini 5 kere yanlış girin. 5 kere yanlış girdikten sonra karşınıza " Deseni unuttunuz mu " diye bir uyarı gelecektir. Bu hatanın üzerine dokunun ve telefonunuza tanımlı olan gmail k.adı ve şifrenizi girin. Ardından desen kilidini iptal etmeyi veya yeni bir desen oluşturma seçeneklerinden birini seçin.