2 Temmuz 2014 Çarşamba

Minecraft Skin Yükleme

Minecraft Skin Yükleme 1
Minecraft küp şekilleriyle tasarımların yapılabildiği survival modunda bir yaşam mücadelesinin verilebildiği gerek arkadaşlarınızla gerek tek başına oynanabilen bir oyundur. Eğer bilgisayarınızda bu oyun yoksa öncelikle minecraft indir linkine tıklayarak indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

Oyunda birçok mod birçok yer ve daha her şeyin bol çeşitte olduğu sınırsız bir dünya üzerine kurulu olmakla beraber  Minecraft’ın grafikleri genel itibariyle çok düşüktür. Ancak ‘’Texture pack’’ adı verilen kodlar sayesinde bu grafikleri 8 katına kadar çıkarma imkanı sunmuş. Minecraft’ta özellikle online oyunlarda arkadaş çevrenizde gözükmek için bir minecraft skin yükleme gerek elbette. İnternette bu sorguyu arattırdığınızda pek kolay bir şekilde bulabilirsiniz tabii. Bazı siteler ve indireceğiniz programlar hazır skinlerin yanı sıra size minecraft skini yapma konusunda çok yardımcı olacak.

Skinler oyununuza farklı bir hava katar ve oyundaki zevkinizi bir nebze olsa bile artırır. Ayrıca Minecraft bize bu istediğimiz skinleri yükleme imkanını vermiş. Biz neden kullanmayalım ki o zaman? İstediğimiz skni kullanma imkanı bize verilmiş durumda. Aşağıdaki adımları izlerseniz skininizi rahatça yapma imkanına ulaşırsınız.

İlk önce herhangi bir siteden bulduğumuz ya da bir şekilde yaptığımız skin adını almakla başlıyoruz işe. Windows’tan başlat ve sonra çalıştıra giriyoruz.  %appdata% yazarak çalıştırıyoruz. Roaming klasörüne tıklıyoruz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra minecraft adlı klasöre girerek işlemimize devam ediyoruz.

Bu işlemimizi de tamamladık mı? Öyleyse sırada Bin klasörüne girin ve minecraft veya minecraft. jar da olabilir ikisinden birine Winrar adlı program yardımıyla giriş yapın. Winrar’la açtıktan sonra mob adlı bir klasör olacaktı oralarda… Onu bulun ve içindeki char. png adlı dosyayı silin.

Sonra kendi yaptığınız bir skin vardı hani. İşte o skinin adını char.png yapıp o silinmiş klasörün olduğu yere koyarak işleminizi tamamlayın . İşte bu kadar! Minecraft skininiz hazırlanmış oldu. Şimdi serbestsiniz. İster oyuna girin ve F5 tuşuyla resim çekinin. İster arkadaşlarınızla faction savaşı yapın.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon