25 Temmuz 2014 Cuma

İkinci El Telefon Alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

ikinci el tablet

Öncelikle ikinci el telefonu kesinlikle internet almamanız gerektiğini belirtelim. İkinci el telefonu görmelisiniz ve kalitesini kendi gözleriniz ile test etmelisiniz. Bulunduğunuz bölge de ki telefon mağazalarını gezebilir, telefon hakkında özellik ve fiyat tekliflerini alabilirsiniz.


2.el telefonlarda nelere dikkat edilir?


Bölge de ki tüm telefon mağazalarını gezerek telefon fiyatları hakkında bilgi alın. Ancak en ucuz fiyatı söyleyenin sattığı telefon iyi olacak diye bir şey yok. Eğer telefondan azda olsa anlıyorsanız telefonu kısa bir süre inceleyin. Donanımsal olarak sorunu varmı diye inceleyin ve menüler arasında gezmeyi deneyin. Belli başlı sorunları var mı diye inceleyin. Çizik varmı diye iyice kontrol edin. Ayrıca telefonun arama kısmına gelerek *#06# tuşlarına basın. IMEI kaydı olup olmadığını kontrol edin.


Ayrıca telefon dokunmatik ise dokunmatiğini kesinlikle kontrol edin. Kalibrasyon ayarını kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca bir telefon görüşmesi yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Konuşurken ses gidip geliyor mu , karşı tarafa sesim net gidiyor mu diye bir test edin. Bir kaç müzik yükleyerek ses çıkış kalitesini kontrol edebilirsiniz.

Kamera ve video çekim kalitesini de kontrol etmeyi unutmayınız. Bir kaç resim çekerek , resmin kalitesini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Telefonda wifi özelliği var ise wifi bağlantısını kontrol etmeniz iyi olacaktır. Aldıktan sonra wifi bağlantı sorunu çekmez istemezsiniz değil mi ? Android için wifi uygulamasını buradan bulabilirsiniz.

Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde 2.el telefon sorunu yaşamayacaksınız. iyi günler.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon