30 Temmuz 2014 Çarşamba

Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurmak

Android cep telefonu veya tabletinizin artık bilgisayarınızda da olmasını ister misiniz ? O halde bu sayfada anlatacaklarımızı iyice dinleyin. Öncelikle buraya tıklayarak bilgisayarınıza Virtual Box kurmanız gerekmekte. Bu programı indirdikten sonra sıra Android işletim sistemini indirmekte. Buraya tıklayınız ve Android Ica Cream Sandwich'i indiriniz.,


Android’in dosya boyutu sandığınız gibi çok fazla değil, yaklaşık olarak 90MB civarlarında. İndirdiğiniz dosyayı bir klasöre çıkartın, dosya adı böyle olacak VMLite-Android-v4.0.4 bu haliyle VirtualBox içerisinden seçilebilir hale geliyor. Ya da dosyayı açarken birlikte aç diyip de başlatabilirsiniz fakat bunu önermiyoruz. VirtualBox içinden açmak en sağlıklısı.

VirtualBox’a gelin ve Machine menüsünden Add olan seçeneği işaretleyin, eğer Türkçe olarak açıldıysa Makine / Ekle yolu ile de pencereyi açabilirsiniz. Açılan pencereden Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 dosyamızın olduğu klasöre ulaşıyoruz. Zaten bu kısma geldiğinizde indirdiğiniz dosyayı alttaki 2.resimde olduğu gibi simgesi ile görüyor olmanız gerek.Seçimi başarılı bir şekilde yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Soldaki listeden VMLite-Android-v4.0.4 yolunu seçin ve üst menüde gördüğünüz ve üzerinde Start/ Başlat yazan yeşil oka tıklayın. Çoğu zaman klasörden seçtiğinizde otomatik olarak da başlayabilir. Çoğu sürümde direkt olarak kullanıma hazır olarak gelirken, usb portları çalıştırmak için ekstradan eklentiler yüklemeniz gerekebilir.


windowsa android isletim sistemi kurmak 401x300 Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurmak Resimli Anlatım

Eğer USB portların çalışmasını istiyorsanız ilk verdiğim linkte VirtualBox sitesinde VirtualBox 4.2.16 Oracle VM VirtualBox Extension Pack şeklinde bir dosya olacak. Onu indirir kurarsanız USB 2.0 portları ile ilgili sorununuzu gidermiş olacaksınız. Eğer USB kullanmak istemezseniz doğrudan bu adımı atlayabilirsiniz. Eklenti kurulum ekranı aşağıdaki gibi bir ekran olacak.


android isletim sistemini windowsa kurmak Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurmak Resimli Anlatım

Start tuşuna bastığımızda bir dizi uyarı mesajıyla karşılaşacağız. Bu uyarılar herhangi bir hataya işaret değil, sadece uyarılardan ibaret, Android 4.0.4 ICS işletim sisteminin başlangıcıyla ilgili bilgiler veriyor. Klavye ve mouse kullanımıyla alakalı bilgiler var. Bu uyarıyı tekrar gösterme diyerek tamam tuşuna basarak geçebilirsiniz.Ve karşınızda VirtualBox içerisinde çalışan bir Android 4.0.4 işletim sistemi. Kurulum için standart işletim sistemi prosedürleri uygulanmadan, disk bölmeden, sürücü yüklemeden çok kolay bir şekilde işletim sistemimizi kurduk. Fakat fonksiyonel olarak pek bir işlevi yok denebilir. Çünkü bu işletim sisteminde kullanabileceğiniz, uygulamaları indirip test edebileceğiniz bir Google Play Store yok. Fakat hazır kurulu gelen uygulamaları kullanabilir, tarayıcısından internete girebilirsiniz. Gerçek bir android tablet deneyimi sağlamıyor ama en azından bilgisayarınızda yeterli derecede kullanılabiliyor.


Kaynak : bityavrusu.com

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon