Header Description

LightBlog

Breaking

18 Ekim 2013 Cuma

Samsung Galaxy S3 Mini nasıl format atılır ?

Samsung Galaxy S3 Mini Format atma sayfamıza hoşgeldiniz. Samsung Galaxy s3 modeli çıktıktan kısa bir süre sonra Mini versiyonu da çıkmıştı. Mini severler için harika olan bu telefona bu sayfada nasıl format atacağınızı göstereceğiz. Samsung Galaxy S3 Mini telefonunuz yavaşladı ise format atarak bu yavaşlığa artık bir son verebilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 Mini Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:Bu formatlama işleminde telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir dikkat edin. Aşağıda ki format yollarını denemeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın ve şarjınız en az %80 olsun. Format attıktan sonra veri kaybı yaşamak istemiyorsanız fotoğrafları, müzikleri, dosyaları ve rehberinizi yedekleyiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır.

Menü → Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Fabrika ayarlarına sıfırla → Cihazı sıfırla → Tümünü sil adımlarını izleyerek cep telefonunuzu ilk aldığınız güne döndürebilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 Mini Sıfırlama kodlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

  1. Eğer cep telefonunuza format atmak için basit bir yol arıyorsanız, normal birini ararmış gibi format atabilirsiniz. Telefonumuz açıkken *2767*3855# tuşluyoruz ve onaylıyoruz.
    2. Onayladıktan sonra S3 mini Formatlama işlemi başlamış oluyor.


Yukarıda ki yolları anlattık ancak , yukarıda ki işlemler telefonunuz açıkken yapılacak işlemlerdir. Eğer telefonunuz hiç açılmıyor ise bu yöntemi deneyiniz:

Cep telefonunuz kapandı ve hiç açılmıyorsa aşağıda ki yolu tercih ediniz. Cep telefonunuz hiç açılmıyorsa format atma zamanı gelmiş demektir. Bu işlemleri telefonunuz kapalıyken uygulayabilirsiniz:

1. Telefonunuzu kapatınız.
2. Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken açma tuşuna basınız.
3. Telefon açılıp, Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakın.
4. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset'i seçip Açma tuşuna basınız.
5. Yes'i seçip Açma tuşuna basınız.
6. Açılan ekranda reboot system now'ı seçip Açma tuşuna basınız.
7. Formatlama işleminiz başlamıştır. Biraz bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

S3 Mini Formatın nasıl atılacağına dair video:

Samsung Galaxy S3 Mini,Samsung Galaxy S3 Mini nasıl format atılır,Samsung Galaxy S3 Mini telefona format atmak,Samsung Galaxy S3 Mini tuşlar ile format atma,Samsung Galaxy S3 Mini hard format,Samsung Galaxy S3 Mini soft format,Samsung Galaxy S3 Mini formatlama,