31 Ağustos 2013 Cumartesi

Samsung Galaxy Telefonlarda Ses yükseltmek

Samsung Galaxy telefonu sahibisiniz ve telefonumda az ses mi çıkıyor diyorsunuz . O zaman bu haber tam size göre.


NOT: SAYFA 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE GÜNCELLENMİŞTİR. TELEFONUNUZA GELECEK HASARLARDAN SORUMLU DEĞİLİZ. AŞAĞIDA Kİ İŞLEMLERE BAŞLAMADAN SORUMLULUĞUN KENDİ ELİNİZDE OLDUĞUNU HATIRLAYIN.


SAMSUNG GALAXY TELEFONLARDA SES YÜKSELTMEK

 

                 Son yıllarda gelişen teknolojiler Dünyanın her yerindeki elektronik cihazların da hızla gelişmesini sağlamış ve akıllı telefon endüstrisi artmaya başlamıştır.  Tüm elektronik ürünler gibi telefonlar da mekanik beyine dönüp telefonlara yeni bir çağ atlatarak hem telefon hem bilgisayar özelliği taşıyan yeni makineler -akıllı telefonlar- ortaya çıkmıştır. Bu akıllı telefonları 3 farklı işletim sistemi vardır. Bunlar Android İOS ve Symbian'dır. Android telefonlar sadece dokunmatik ekranı olan telefonlarda kullanılmaktadır. Bu sistemi en çok Samsung ve HTC firmaları desteklemektedir. İOS sistemi Apple'ın geliştirdiği bir sistem olup sadece iPhone ve iPad 'lerde kullanılmaktadır. Symbian ise genellikle Nokia Sony Ericson ve Samsung'un bazı telefonlarında kullanılan sistemdir. 
Samsung Galaxy serisi işletim sistemi olarak Android işletim sistemini kullanmaktadır. Bu işletim sistemi telefona bilgisayar özelliği de sunabilmekte olup açılışta biraz geç açılsa dahi kullanım olarak daha hızlı ve daha düzgün bir iletişim sağlamanıza yardımcı olur. Bu işletim sisteminde diğer klasik telefon özellikleri (mesaj-telefon rehberi vb.) olduğu gibi e-mail gönderebilme android marketten indirebileceğiniz çeşitli uygulamalar yardımıyla smsleri kaydedebilme konuşmaları kaydetme bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapabilme (havale-eft-döviz alım satımı vb.) fotoğraf çekebilme fotoğrafları düzenleyebilme bunları sosyal paylaşım sitelerinde (facebook twitter high5 vb.) paylaşabilme office programlarını kullanabilme gibi diğer özellikler de bulunmaktadır. Ayrıca GPS yardımıyla kaybolma riskini ortadan kaldırabilmektedir.


Bu kadar işlevi yapabilme özelliği bulunan bu akıllı telefonlar da diğer elektronik cihazlar ve bilgisayarlar gibi yeni güncellemelerin eklenmesi sonucu veya internete girilmesi sonucunda bazı yavaşlama ya da sistem sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Telefon rehberine ulaşamama sms gönderememe hafıza kartını okuyamama dosyaları eksik gösterme fotoların eksik ya da hiç gösterilememesi kendi kendine kapanma uygulamalar çalışırken kendi kendini baştan başlatma uygulamaların düzgün çalıştırılamaması sesin yeterli düzeyde gelmemesi telefona virüs ya da trojan bulaşarak telefon hafızasında arızalara yol açması vb. sistemsel sebeplerle bu telefonlara format atılabilir.

Akıllı telefonlarda fabrika ayaları yüklenirken bazı ayarlamalar (ses-görüntü vb) bizim istediğimiz seviyede olmayabilir. Bu nedenle özellikle sesin (kulaklık hoparlör veya müzik dinleme durumunda) daha yüksek olmasını istiyorsak aşağıdaki adımları izleyerek ses yükseltebiliriz. Ancak bu işlemler telefonunuzun hoparlörüne zarar verebileceği için teknik destek görüşü alınması gerekmektedir.


Samsung Galaxy Ace serisinde ses yükseltme işlemi;

Programsız sadece arama tuşlarını kullanarak ses seviyenizi arttırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Bir seçeneği hatalı girmeniz kötü sonuçlar doğurabilir. Sesi arttırdıktan sonra müzikleri , video klipleri vs sürekli en yüksek seste dinlemeyiniz. En yüksek sesten bir tık aşağıda ki ses düzeyinde dinlemeniz size daha kaliteli bir ses sunacaktır. Telefon numarasının girildiği ekranda *#197328640# yi tuşladığımızda service modu konumuna geçmektedir. Burada “Audio” seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza yeni bir menü çıkıyor. “MAX8899AMP” seçeneğini seçerek ” SET MP3 SPEAKER” a tıklıyoruz. “PRE AMP GAIN” seçeneğini işaretlediğimizde MAXIM MP3 SPEAKER PGAIN menüsü karşımıza çıkacaktır. “20DB” yi seçip yeni açılan menüde “MAXIM MP3 SPEAKER PAGIN” tıklayarak ses yükseltme işlemini tamamlamış olacağız.

Galaxy S2-S3 ve S4- Galaxy S5 ve Galaxy S6 serilerinde ses yükseltme işlemi;

Telefon numarasının girildiği ekranda*#*#197328640#*#* yazıldığında servis moduna geçiş yapılacaktır. Burada “Audio” seçeneğini işaretlediğimizde yeni bir menü çıkacak ve Voice call (sesli arama) handset(eller serbest durumu) headset (kulaklık) Speaker (Hoparlör) seçeneklerinden Speaker (hoparlör) seçilir yeni çıkan menüde Volume(ses) ayarı seçilir. Çıkan menüde SRC Speech RX Volume seçilerek istenilen seviyeye(level) getirilir. Burada açılan yeni menüde input(değer)kısmı işaretlenerek telefonun menü tuşundan Key İnput(değer verilmesi) tuşuna basılır ve istenilen değer 0-100 aralığında verilir. Son olarak telefon menü tuşundan End (bitir) seçilerek servis modundan çıkılır. Ancak bu işlemin çalışması için öncelikle *#*#197328640#*#* yazıp servis moduna girildiğinde audio seçeneği ve ardından Speaker seçeneği işaretlendiğinde çıkan menüde Diamond Solution işaretlenip voice booster seçilir. VBonoff seçeneğinin üstüne gelinerek telefon menü tuşuna basılıp key input seçeneğine gelinerek “1” yazılır. Böylece Voice Booster On (açık) konuma getirilmiş olunur. Bu işlem yapılmadığı taktirde ilk etapta vermiş olduğunuz değer geçersiz sayılır.


Samsung Galaxy S3 mini ve diğer Galaxy telefonlar için ses yükseltme işlemi;

Telefon numarasının girildiği ekranda *#8999*8378# yazarak servis moduna girilir donanım testi ses ayarları için İSS normal 2 deki K.K değeri 14 yada 15 yapılarak ses yükseltilmiş olunur.

Bu kodlar dışında ses yükseltmek için Google play sitesinden indirebileceğiniz bazı ses yükseltici uygulamalar da telefonun sesinin yükselmesine yardımcı olacaktır. Bu programları android markete girerek ses yükseltme olarak arattığınızda bulabilirsiniz. Samsung Galaxy Ace Ses yükseltmek:
-Masaüstünde arama yapma simgesine tıklayıp *#197328640# yi tuşluyoruz.Karşımıza 7 basamaklıSERVİCE MODE menüsü gelecek.İçerisinde AUDIO ya tıklıyoruz.
-Karşımıza 8 basamaklı bir menü çıkacak.
-8 basamaklı menümüzün MAX8899AMP seçeneğine tıklıyoruz.
-Tekrar karşımızıa 8 basamaklı bir menü çıkacak.SET MP3 SPEAKER a tıklıyoruz.
-2 basamaklı menüden PRE AMP GAIN e tıklayın,MAXIM MP3 SPEAKER PGAIN menüsü çıkacak.
-20DB e tıklayın.Çıkacak menüdeki MAXIM MP3 SPEAKER PAGIN e tıklayın.
-Telefonunuzun Seçenek tuşuna basın çıkan seçeneklerden END i seçip çıkın.Ses yükselmiş olacak.Telefonu kapar aç yaptığınızda sıfırlanacağı için her açmada tekrar yapmanız gerekecek GALAXY S2-S3 VE GALAXY S4 SES YÜKSELTME:
Eğer telefonun sesini, kulaklık sesini, vs az buluyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu aramayı yaparken aşağıda ki kodları tam yazdığınızdan emin olunuz.
*#*#197328640#*#* ı yazarak arayın.

Service Modu bir menü geliyor. Bu menüde aşağıda ki adımları t

5 – Audio

1 – Voice Call

1 – HandSet

1 – Volume

1 – SRC Speech RX Volume

5 – 5_lvl:87

Menüye Basın – Soldaki   

0 ve 100 arasında bir değer seçiniz. 0 en düşük 100 en yüksek yani en çok sesli seçenek.

Okey diyerek çıkınız.

2) Üstte ki çoğu galaxy telefonlarda olmaktadır. Olmazsa bunu deneyebilirsiniz.
*#8999*8378#  Tuşlama yerinden yazıyoruz ve karşımıza menü geliyor. O menüden , " Donanım Testi  - Ses Ayarı" na geliyoruz.

ISS Normal 2 deki K.K yı 14 veya 15 yapınız. ( 14 yapmanız idaeldir. Çünkü sesi bozmak ve hoparlöre zarar vermek istemezsiniz , öyle değil mi ? )

3) Samsung ses yükseltme 2016 yılına dair yeni kodlar. Üstte ki 2 kod olmadı ise bunu deneyebilirsiniz.


Samsung 2016 yılında da Samsung Galaxy s6, s6 edge gibi modellerine devam etmekte. Samsung için yer alan ses yükseltme kodları, şifreleri oldukça işinize yarayacaktır.Samsung marka cep telefonumuzun arama tuş kısmına geliyor ve *#0206*8378# tuşlarını kodluyoruz. Bu tuşları kodladıktan sonra karşımıza gelen seçeneklerden 2. olan H/W Text seçeneğine basıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra gelen seçeneklerden Audio settings’e geliyoruz. Mp3 spk seçeneğini seçip en altta ki Rx Vol ismine basıyoruz. RX vol kısmında yer alan Leveller kısmını editlerseniz işe yarayacaktır.
14. leveli 9999
13. leveli 8888
12. leveli 7777
11. leveli 6666
üstte ki gibi sıralı bir şekilde 1.levele kadar yazıyoruz.

4) Bazen üstte ki 3'ü de olmayabiliyor. ilk 2 si olmadı ise bunun kesin olması gerekiyor.
*#*#889988#*#* bu kodu arama tuşlarından girin . sonra yönetici menüsü geliyor . orda audio seçeneği var yan sayfada ordan sesi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fazla arttırmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Not: Yapacağınız işlemlerden www.ceply.net sorumlu değildir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

58 yorum:

 1. nerden salladınız bunları yanlış numara çevrdnz diyr

  YanıtlayınSil
 2. ya benim telefonum GT-I8190(s3 mini) ama olmuyo ?

  YanıtlayınSil
 3. Direk kopyala yapıştır yaptım ama koca bir hıc var ortada

  YanıtlayınSil
 4. *#197328640# oluyo ama sonra napcaz bilmiyorum

  YanıtlayınSil
 5. S4 kullanıyorum ve heriki yöntemide defalarca denedim maalesef s4 kabul etmiyor bu işlemi.Yöntemi öneren arkadaşlar bence bir s4 alıp uygulayıp sonra çalışıyor iddasında bulunsunlar.

  YanıtlayınSil
 6. okumuyor kodları yazıyorum bıse cıkmıyor yalanmı soyluyorsunuz

  YanıtlayınSil
 7. avea intac 2 lutfen sesi cok az kodunu yazınn

  YanıtlayınSil
 8. bende s4 mini orjial var fakat verilen kodların hiçbiri uymuyor ?

  YanıtlayınSil
 9. hepsini yazıyorum en sonda yıldız a basıncı bütün yazılar gidiyor neden acaba

  YanıtlayınSil
 10. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlayınSil
 11. Yok arkadaşım olmuyo kotlar düzenlemiştir ne demek süzük

  YanıtlayınSil
 12. bu yaptıklarımızı nasıl sıfırlayabiliriz acaba ?

  YanıtlayınSil
 13. benim telofonum samsung galaxy young s-t5360 giriyom olmuyo

  YanıtlayınSil
 14. Yok bütün kodları denedım *#197328640# 'de biyer geliyor ondada sadece 1-2-3 secenek var diğerleri boş audio'ile ilgili birşey yok

  YanıtlayınSil
 15. benimki Ace 5 tane cıkıyor ama yukarda diyor 7 basamaklı menü cıkıyor

  YanıtlayınSil
 16. note 3 için kodlar nelerdir acaba

  YanıtlayınSil
 17. Benim Telefonum Galaxy Ace 2 Ama Tüm Kodlarda "Audio" Seçeneği Çıkmıyor.

  YanıtlayınSil
 18. Bendede Oyle Birde "Audio" Seçenegi Yok

  YanıtlayınSil
 19. Selamın Aleykum Arkadaslar s 5 aldım ama ses yukseltemedım Nasıl kodu varmı yapamıyorum yardımcı olursa bırısı sevınırım rıcam .. herkeze cumletten hayırlı ramazanlar .

  YanıtlayınSil
 20. Hala kodlar yanlis guncellemeden mi boyle oldu yoksa artik samsung hatali telefon mu uretiyor?

  YanıtlayınSil
 21. valla bende de aynı sıkıntı var hic bir kod olmuyor nasıl cözecez bunu

  YanıtlayınSil
 22. valla bende de olmuyor ne yapmamız lazım

  YanıtlayınSil
 23. *#0011# yi deneyin çogu kodlar olmuyo

  YanıtlayınSil
 24. Arkadaşlar
  giremiyenler *#112#* yazarakta girsin öyle girer

  YanıtlayınSil
 25. galaxy core i8262 var olmuyo bi yardım olun arkadaslar

  YanıtlayınSil
 26. Malak o *#112#* sadece replika mtk telefonlar da oluyor.

  YanıtlayınSil
 27. s3 mini kulanıyorum ve bahse konu bütün kodları denedim malesef öyle bişi yok kimi geçersiz kimide aramaya giriyor hatalı diyor

  YanıtlayınSil
 28. S6 KULLANIYORUM İCERİKTEKİ BUTUN KODLARI DENEDİM OLMADI BİR TEK YORUMLARDA BULDUGUM *#0011# BU KOD OLDU BUNDA DA STACK 1 STACK 2 AUDİO YOK YARDIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  YanıtlayınSil
 29. Benim not3 sesi az çıkıyor ne yapmam gerekiyor

  YanıtlayınSil
 30. senin dediğin şifreyi girdim şunlar çıktı red green sleep mega cam,sensor vs...

  YanıtlayınSil
 31. Ses verisini yükseltmek istiyorum

  YanıtlayınSil
 32. Note 3 için yokmu

  YanıtlayınSil
 33. samsung galaxy j7 de olmuyor lutfen yardim

  YanıtlayınSil
 34. Samsung j7 zil sesi çok az çıkıyor.
  Rica etsem hangi kodu yazıcağımı yazabilir misiniz? Sırf bu sorun için telefondan soğudum.

  YanıtlayınSil
 35. Samsung j5 ayar menüsü kodu *#0*# tuşla cıkan menüde speakers basın sesi test edin

  YanıtlayınSil
 36. Galaxy grand praim için ses şifresi bulamadım

  YanıtlayınSil
 37. Samsung pirime kullanıyorum hıc biri olmuyor yardımcı olurmusunuz

  YanıtlayınSil
 38. Lütfen J7 sesi nasıl yükseliyor yardım edin ya

  YanıtlayınSil
 39. Lütfen J7 sesi nasıl yükseliyor yardım edin ya

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon