10 Ağustos 2013 Cumartesi

Elektronik Kitap Dönemi Başlıyor.


Malum, internetin günlük hayatımızda yer edinmesiyle birlikte kitap okumak artık tarih oldu. Çoğu insan, internette dolaşmayı ve araştırma yapmayı, kitap okumaya tercih etmekte.
Bu kaybın farkına varıldığından olsa gerek, Microsoft yeni bir uygulama başlattı: Elektronik kitap dönemi yani e-kitap. Elektronik kitap, geleneksel kitaplara göre hem yayıncılık alanına fayda sağlamakta hem de okuyucunun verimini artırmaktadır. Aslında ufak bir olumsuzluğu var: okurların ekran karşısında konsantre olamamaları ve kitap okurken rahat edememeleri. Bu ufak detayı görmezsek, bu uygulama tam da çağımıza model olabilecek cinslerden.

Elektronik kitapları okuyabilmeniz için öncelikle bir bilgisayara ya da el cihazına sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra sahip olduğunuz cihaza, ücretsiz Adobe Reader uygulamasını yüklemelisiniz. Bundan sonra yapacağınız iş, ,internetten e-kitaplara ulaşmak ve dilediğinizi satın alarak cihazınıza yüklemek.

Microsoft, bu uygulamanın denenmesi ve yaygınlaşması amacıyla, sitesinde bu yaz her hafta ücretsiz 3 e-kitap yayınlıyor. www.microsoft.com  adresinden bunlara göz atabilir ve dilediğinizi okumaya başlayabilirsiniz. PDF formatında olan kitapların kullanımı kolaydır ve uygulama kitapları okurken ufak notlar almanız ve internette araştırma yapmanız için imkânlar sunmaktadır.

Bu uygulama aynı zamanda kendi kitaplarınızı ücretsiz olarak yayımlama imkânı da sağlıyor. Dilerseniz siz de kendi yazdığınız kitapları, yayın evlerinin kabul etmesiyle uğraşmadan internet ortamına aktararak e-kitap haline getirebilir ve birçok okuyucuya ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için www.ebookswriter.com ve www.netwrite-pıblish.com siteleri uygun yazılımları sağlamakta ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kim bilir, bu uygulama sayesinde kitapları ünlenen ve popüler olan yazarlar gibi, belki sizinde kitaplarınız beğenilir ve hayaliniz gerçek olur.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon