instagram canlı yayın nasıl yapılır

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram her geçen gün gelen güncellemeler ile iyileşmeye devam ediyor. Güvenlik açısından oldukça iyi tasarlanan Instagram’a hikaye bölümünün eklenmesi ile kullanıcılardan olumlu tepki alınmıştı. Facebook sahibi olduğu pek çok uygulamaya canlı yayın özelliği getirerek Twitter’ın sahibi olduğu Periscope’yi geçmeye çalışmaktadır.

Reklamlar

Her ne kadar Periscope kullanan kişiler hala uygulamayı akıllı telefonlarından silmemiş olsa da Facebook’a ve diğer uygulamalara canlı yayın özelliğinin gelmesi ile Periscope kullanıcı sayısı biraz da olsa azalmış gibi görünüyor. Peki Instagram uyglamasında canlı yayın özelliği var mı?

instagram canlı yayın nasıl yapılır

Reklamlar

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Rusya’da Denendi

Instagram Live adı verilen canlı yayın eklentisinin 2017 yılı içerisinde Instagram’a sunulması bekleniyor şu an için Instagram’da canlı yayın yapılamıyor ancak Rusya’da yapılan denemeler sonucu testler yapılmaktadır. Canlı yayın özelliğinin gelmesi ile Instagram’da canlı yayın açmak oldukça basit olacak.

Öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol üstte bulunan + işaretine basmalı ve Instagram Live butonuna tıklamalısınız. Bu adımları yaptığınız andan itibaren Instagram aracılığı ile canlı yayın açabilirsiniz.

Şu an için güncelleme tam anlamında sunulmuş değil ancak 2017 yılının başında kesin olarak gelmesi bekleniyor. Facebook’un sahibi olduğu Instagram’a live özelliğinin eklenmesi ile uygulamanın daha kullanılır olması beklenmekte olup Periscope kullanıcı sayısında da ciddi azalma olacağı düşünülüyor. Denemeler istendiği gibi giderse 2017’den önce de güncelleme sunulabilir.

Bu Sayfayı Gezen Bu içeriklere de Baktı :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.