com.google.process.gapps işlemi durdu

Android com.google.process.gapps işlemi durdu hatası ( ÇÖZÜMÜ )

Reklamlar

com.google.process.gapps işlemi durdu

Android cep telefonlarının kullanımının artması ile bazı sorunlar da çoğalmaya başladı. Bu sayfamızda Android telefonda meydana gelen “maalesef com.google.process.gapps işlemi durdu” hatası nasıl çözülür bu konudan bahsedeceğiz. Bu hatalar ne kadar meydana gelse de çoğu sorunun çözüm yolları bulunmakta. com.google.process.gapps işlemi durduruldu hatası Samsung, LG, Sony, Asus gibi cep telefonlarında meydana gelebilmektedir.

com.google.process.gapps işlemi durdu hatası çözümü

Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Tümü > Seçenekler kısmına giriniz ve burada yer alan Uygulama ayarlarını Sıfırla / Uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğine dokunarak ayarları sıfırlayın. Ardından cep telefonunuzu yeniden başlatın sorun düzelecektir. Eğer bu çözüm yolu işinize yaramadı ise yorum olarak belirtiniz lütfen.

Reklamlar

com.google.process.gapps-hatasi-cozumu

com.google.process.gapps işlemi durdu 2.YÖNTEM

Yorumları inceledim ve bazı ziyaretçilerimiz üstte ki çözüm yolunun işe yaramadığını dile getirmiş. Bende 31 Ekim 2015 tarihinde bu hata için farklı alternatifler aradım ve sizlere sunmak istiyorum.

Cep telefonunuzun Ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar > Uygulamalar adımını takip edin. Üst indirilenler sekmesi göreceksiniz. O Kısımı sağa doğru kaydırarak TÜMÜ kısmına ulaşınız. Ardından açılan listeden İNDİRME YÖNETİCİSİNİ bulunuz. Bu seçeneğe dokununuz ve Durmaya Zorla diyerek devre dışı bırakın. Ardından Play Store açılıyor mu diye kontrol edin. Açılmaz ise indirme yöneticisi yine aynı yerden aktif hale getiriniz.

Bu çözüm yolu da işe yaramaz ise YORUM kısmından bildiriniz.

Bu Sayfayı Gezen Bu içeriklere de Baktı :)

13 thoughts on “Android com.google.process.gapps işlemi durdu hatası ( ÇÖZÜMÜ )

 1. sezin Reply

  Soylediginiz sekilde yapmama ragmen hala sorun cozulmedi.yelfnm lg pro 2.

  • alayaz Reply

   maalesef tekrar geliyor yukarıdaki söylenenlerin hepsini yaptım yine de sorun devam ediyor. sanırım dahili bellek te yer yetersiz olduğundan bu sorun meydana geliyor diye düşünüyorum. cd kartı dahili bellek e dönüştürebilirsek sorun hal olur diye düşünüyorum.

 2. Ersal Reply

  bende yaptım olmadı sonra format attım şimdi ise launcher geçilmiyor google uygulamasında bir saniyede kaldı ve durmadan çıkıyor

 3. zeynep Reply

  hiçbir işe yaramadı farklı önerileriniz varsa lütfen yardımcı olun.

 4. Tuğba obeb Reply

  Oldu sanırım ilki olnadı ama şimdi durdu geri gelmez inş tşk edrm

 5. Kuten Çekem Reply

  Maalesef her iki yöntemi de denedim, olmuyor. Başka bir öneriniz var mı?

 6. sami Reply

  Telefonumu sifirladim işe yarar diye simdi burda yazilanlari yapmak icin acacam fakat google hesabiyla giris yaparken yine geliyor ve acilmiyor

 7. Anonim Reply

  m8 var ama olmadı denedım baska bır cozumu varmıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.