Samsung Bataryalarında Dinleme Cihazı mı var ?

Reklamlar

samsung-dinleme-cihaziSamsung cep telefonlarının bataryasında dinleme cihazı var mı ? Sorusuna cevap arayan kullanıcılar internet ortamında gezintilere başladılar bile. Bunun nedeni ise Sosyal medyada dolaşan bir video. Kendini Elektrikçi olarak tanıtan bir abimiz, Samsung bataryalarında dinleme cihazı olduğunu dile getirmekte.

Video da olay şöyle gelişiyor. Bu abimiz kendini elektrikçi olarak tanıtıyor ve Samsung bataryasını sökmeye başlıyor. Bu bataryanın içinde dinleme cihazı olduğunu dile getiriyor ve bataryayı iyice sökerek dağıtmaya başlıyor. Bataryayı söke söke anlatmak istediği noktaya geliyor ve dinleme cihazı olduğunu iddia ettiği parçayı söküyor. Ama unuttuğu bir nokta var. O söktüğü parça dinleme cihazı değil NFC Çipidir. Bataryalarda dinleme cihazı yoktur.

Reklamlar

NFC NEDİR ?
“NFC yani Near Field Communication ve Türkçe ismiyle Yakın Alan İletişimi, yeni nesil bir kablosuz iletişim teknolojisidir. NFC teknolojisi temelde, NFC standartlarına uyumlu elektronik cihazlar arasında yakın mesafeli haberleşmeyi sağlar.” – Vikipedi

Reklamlar

Abimizin de söktüğü parça tam olarak NFC çipidir. Ki burası Türkiye inanan olacaktır ancak umarım siz bu hataya düşmezsiniz. Bataryayı kurcalamak çok tehlikeli bir şeydir. Her an elinizde patlayarak yüzünüze geri dönüşü olmayacak zararlar bırakabilir. Sakın denemeye kalkışmayın ve çevrenizdekileri de uyarmayı ihmal etmeyin. Samsung Telefonlarındaki Gizli Dinleme Çipi yok ama hadi diyelim ki var , olsa bile koskoca Samsung bizi dinleyip napsın ??

SAMSUNG TÜRKİYE SAYFASI KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ.

Sosyal medyada bir kullanıcımızın paylaştığı videoda görülen, Samsung mobil cihazının pilinin üzerinden sökülen parça “…

Posted by Samsung Türkiye on 27 Mayıs 2015 Çarşamba

İŞTE HABERE KONU OLAN O VİDEO:

Bu Sayfayı Gezen Bu içeriklere de Baktı :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.