Reklam SMS’leri Nasıl Engellenir ? 2015

google-messengerBTK’nın yaptığı yeni düzenleme ile 1 Mayıs’tan itibaren Reklam SMS’leri gelmeyecekti. Bunun üzerine firmalar sizden izin koparabilmek için çeşitli kampanya SMS’leri iletmeye başladılar. Sizden izin alamayan bazı firmalar 1 Mayıs’tan itibaren reklam SMS’ini göndermeyi kesti. Ancak bazı firmalar halen reklam SMS’i göndermekte. Bana da dün 1 tane gelmiş.

1 Mayıs’tan itibaren artık Reklam SMS’lerinin gelmeyeceğini bu sayfamızda sizlere iletmiştik.

Görünen o ki BTK’nın yaptığı bu yürürlük halen bazı firmaları etkilememiş. 1 Mayıs’tan sonra gelen reklam smslerini BTK’nın web sitesinden şikayet edebilirsiniz. Bu linke tıklayarak üye olun ve Reklamı şikayet edin.

Android Cep telefonlarında REKLAM SMS’leri Nasıl Engellenir ?

Cep telefonunuza gelen Reklam Sms’lerini engellemek için Google Messenger uygulaması bize yardımcı olacak. Buraya tıklayarak Google Messenger uygulamasını cep telefonunuza kurunuz.

Reklamlar

Ardından Google Messenger uygulaması içerisinde iken sağ üstte bulunan 3 nokta üst üste şeklinde menü tuşuna basınız. Şu yolu takip ediniz:
Menü > Ayarlar > Varsayılan SMS uygulamasını değiştir > Varsayılan SMS uygulaması > Messenger

Yukarıda ki işlemi doğru bir şekilde yerine getirdikten sonra engellemek istediğiniz Sms’i açın ve aşağıda ki adımları uygulayın.

reklam-sms-engelleme-1

reklam-sms-engelleme-2

reklam-sms-engelleme3

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.