Android Uygulamaları Başka Telefona Nasıl Aktarılır ?

Reklamlar

Android cep telefonunuzu yenilediniz ve eski telefonunuzda ki oyun ve uygulamaları yeni telefonunuza aktarmak mı istiyorsunuz. Bu sayfamızda anlatacaklarımız ile telefonunuzda ki oyun ve uygulamaları başka bir telefona transfer edebileceksiniz.

Samsung, Lg, HTC ve bir çok Android Akıllı telefonda bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Reklamlar

Cep telefonda ki uygulamalar başka bir telefon nasıl transfer edilir ?

Öncelikle cep telefonunuza Astro File Manager uygulamasını kurmalısınız. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamayı apk olarak indirip yükledikten sonra Tools > Application Manager >
Installed Apps seçeneğine ulaşıyoruz. Burada aktarmak istediğiniz oyun veya uygulamaları seçin ve Backup butonuna basınız.

Reklamlar

android-uygulamalari-aktarmak-1android-uygulama-aktarmak-2 android-uygulama-aktarmak-3 android-uygulama-aktarmak-4

Yukarda ki işlemleri yaptıktan sonra Astro File Manager ile işimiz bitiyor. Sırada Bluetooth File Transfer uygulaması var. Bu adresten bu uygulamayı cep telefonunuza kurmalısınız. Uygulamayı apk olarak indirip kurduktan sonra /mnt/sdcard/backups klasörüne ulaşıyoruz ve aktarmak istediğiniz uygulamaları seçiyoruz. Üstte bulunan Bluetooth butonuna tıklayın ve Found Devices bölümünden aktarım yapmak istediğiniz telefonu seçin. İşlem bu kadar. Takıldığınız bir yer olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bu Sayfayı Gezen Bu içeriklere de Baktı :)

5 thoughts on “Android Uygulamaları Başka Telefona Nasıl Aktarılır ?

 1. Recep Reply

  Öncelikle bilgilendirme den dolayı teşekkür ederim fream ville oynuyorum levellerimide transfer edebilirmiyim yani geçmiş olduğum levellerimide transfer olurmu

 2. Serkan Reply

  Recep, oyunu oynarken senden hesap açmanı, o hesap ile de oturum açmanı istiyor sürekli. Mesela Facebook ile oturum açıyorsan ya da mail adresi ve şifre ile oturum açıyorsan oyun içindeki bütün seviyelerin o hesaba anlık olarak kaydediliyor. Sen burada anlatılan yöntem ile sadece uygulamayı cihaza taşıyorsun.
  Oyun içinde oturum açtıktan sonra seviyen kaydediliyor özet olarak.

 3. Ecemsu Reply

  Ben gönderiyorum fakat gönderdiğim telefondan açılmıyor ne yapabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.