31.08.2013

Samsung Galaxy Telefonlarda Ses yükseltmek

Reklamlar

Samsung Galaxy telefonu sahibisiniz ve telefonumda az ses mi çıkıyor diyorsunuz . O zaman bu haber tam size göre.

NOT: SAYFA 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE GÜNCELLENMİŞTİR. TELEFONUNUZA GELECEK HASARLARDAN SORUMLU DEĞİLİZ. AŞAĞIDA Kİ İŞLEMLERE BAŞLAMADAN SORUMLULUĞUN KENDİ ELİNİZDE OLDUĞUNU HATIRLAYIN.

SAMSUNG GALAXY TELEFONLARDA SES YÜKSELTMEK
 

                 Son yıllarda gelişen teknolojiler Dünyanın her yerindeki elektronik cihazların da hızla gelişmesini sağlamış ve akıllı telefon endüstrisi artmaya başlamıştır.  Tüm elektronik ürünler gibi telefonlar da mekanik beyine dönüp telefonlara yeni bir çağ atlatarak hem telefon hem bilgisayar özelliği taşıyan yeni makineler -akıllı telefonlar- ortaya çıkmıştır. Bu akıllı telefonları 3 farklı işletim sistemi vardır. Bunlar Android İOS ve Symbian’dır. Android telefonlar sadece dokunmatik ekranı olan telefonlarda kullanılmaktadır. Bu sistemi en çok Samsung ve HTC firmaları desteklemektedir. İOS sistemi Apple’ın geliştirdiği bir sistem olup sadece iPhone ve iPad ‘lerde kullanılmaktadır. Symbian ise genellikle Nokia Sony Ericson ve Samsung’un bazı telefonlarında kullanılan sistemdir. 

Samsung Galaxy serisi işletim sistemi olarak Android işletim sistemini kullanmaktadır. Bu işletim sistemi telefona bilgisayar özelliği de sunabilmekte olup açılışta biraz geç açılsa dahi kullanım olarak daha hızlı ve daha düzgün bir iletişim sağlamanıza yardımcı olur. Bu işletim sisteminde diğer klasik telefon özellikleri (mesaj-telefon rehberi vb.) olduğu gibi e-mail gönderebilme android marketten indirebileceğiniz çeşitli uygulamalar yardımıyla smsleri kaydedebilme konuşmaları kaydetme bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapabilme (havale-eft-döviz alım satımı vb.) fotoğraf çekebilme fotoğrafları düzenleyebilme bunları sosyal paylaşım sitelerinde (facebook twitter high5 vb.) paylaşabilme office programlarını kullanabilme gibi diğer özellikler de bulunmaktadır. Ayrıca GPS yardımıyla kaybolma riskini ortadan kaldırabilmektedir.

Bu kadar işlevi yapabilme özelliği bulunan bu akıllı telefonlar da diğer elektronik cihazlar ve bilgisayarlar gibi yeni güncellemelerin eklenmesi sonucu veya internete girilmesi sonucunda bazı yavaşlama ya da sistem sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Telefon rehberine ulaşamama sms gönderememe hafıza kartını okuyamama dosyaları eksik gösterme fotoların eksik ya da hiç gösterilememesi kendi kendine kapanma uygulamalar çalışırken kendi kendini baştan başlatma uygulamaların düzgün çalıştırılamaması sesin yeterli düzeyde gelmemesi telefona virüs ya da trojan bulaşarak telefon hafızasında arızalara yol açması vb. sistemsel sebeplerle bu telefonlara format atılabilir.
Akıllı telefonlarda fabrika ayaları yüklenirken bazı ayarlamalar (ses-görüntü vb) bizim istediğimiz seviyede olmayabilir. Bu nedenle özellikle sesin (kulaklık hoparlör veya müzik dinleme durumunda) daha yüksek olmasını istiyorsak aşağıdaki adımları izleyerek ses yükseltebiliriz. Ancak bu işlemler telefonunuzun hoparlörüne zarar verebileceği için teknik destek görüşü alınması gerekmektedir.

Samsung Galaxy Ace serisinde ses yükseltme işlemi;
Programsız sadece arama tuşlarını kullanarak ses seviyenizi arttırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Bir seçeneği hatalı girmeniz kötü sonuçlar doğurabilir. Sesi arttırdıktan sonra müzikleri , video klipleri vs sürekli en yüksek seste dinlemeyiniz. En yüksek sesten bir tık aşağıda ki ses düzeyinde dinlemeniz size daha kaliteli bir ses sunacaktır. Telefon numarasının girildiği ekranda *#197328640# yi tuşladığımızda service modu konumuna geçmektedir. Burada “Audio” seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza yeni bir menü çıkıyor. “MAX8899AMP” seçeneğini seçerek ” SET MP3 SPEAKER” a tıklıyoruz. “PRE AMP GAIN” seçeneğini işaretlediğimizde MAXIM MP3 SPEAKER PGAIN menüsü karşımıza çıkacaktır. “20DB” yi seçip yeni açılan menüde “MAXIM MP3 SPEAKER PAGIN” tıklayarak ses yükseltme işlemini tamamlamış olacağız.
Galaxy S2-S3 ve S4- Galaxy S5 ve Galaxy S6 serilerinde ses yükseltme işlemi;
Telefon numarasının girildiği ekranda*#*#197328640#*#* yazıldığında servis moduna geçiş yapılacaktır. Burada “Audio” seçeneğini işaretlediğimizde yeni bir menü çıkacak ve Voice call (sesli arama) handset(eller serbest durumu) headset (kulaklık) Speaker (Hoparlör) seçeneklerinden Speaker (hoparlör) seçilir yeni çıkan menüde Volume(ses) ayarı seçilir. Çıkan menüde SRC Speech RX Volume seçilerek istenilen seviyeye(level) getirilir. Burada açılan yeni menüde input(değer)kısmı işaretlenerek telefonun menü tuşundan Key İnput(değer verilmesi) tuşuna basılır ve istenilen değer 0-100 aralığında verilir. Son olarak telefon menü tuşundan End (bitir) seçilerek servis modundan çıkılır. Ancak bu işlemin çalışması için öncelikle *#*#197328640#*#* yazıp servis moduna girildiğinde audio seçeneği ve ardından Speaker seçeneği işaretlendiğinde çıkan menüde Diamond Solution işaretlenip voice booster seçilir. VBonoff seçeneğinin üstüne gelinerek telefon menü tuşuna basılıp key input seçeneğine gelinerek “1” yazılır. Böylece Voice Booster On (açık) konuma getirilmiş olunur. Bu işlem yapılmadığı taktirde ilk etapta vermiş olduğunuz değer geçersiz sayılır.

Samsung Galaxy S3 mini ve diğer Galaxy telefonlar için ses yükseltme işlemi;
Telefon numarasının girildiği ekranda *#8999*8378# yazarak servis moduna girilir donanım testi ses ayarları için İSS normal 2 deki K.K değeri 14 yada 15 yapılarak ses yükseltilmiş olunur.
Bu kodlar dışında ses yükseltmek için Google play sitesinden indirebileceğiniz bazı ses yükseltici uygulamalar da telefonun sesinin yükselmesine yardımcı olacaktır. Bu programları android markete girerek ses yükseltme olarak arattığınızda bulabilirsiniz. 

Reklamlar

Samsung Galaxy Ace Ses yükseltmek:
Masaüstünde arama yapma simgesine tıklayıp *#197328640# yi tuşluyoruz.Karşımıza 7 basamaklıSERVİCE MODE menüsü gelecek.İçerisinde AUDIO ya tıklıyoruz.
Karşımıza 8 basamaklı bir menü çıkacak.
8 basamaklı menümüzün MAX8899AMP seçeneğine tıklıyoruz.
Tekrar karşımızıa 8 basamaklı bir menü çıkacak.SET MP3 SPEAKER a tıklıyoruz.
2 basamaklı menüden PRE AMP GAIN e tıklayın,MAXIM MP3 SPEAKER PGAIN menüsü çıkacak.
20DB e tıklayın.Çıkacak menüdeki MAXIM MP3 SPEAKER PAGIN e tıklayın.
Telefonunuzun Seçenek tuşuna basın çıkan seçeneklerden END i seçip çıkın.Ses yükselmiş olacak.Telefonu kapar aç yaptığınızda sıfırlanacağı için her açmada tekrar yapmanız gerekecek GALAXY S2-S3 VE GALAXY S4 SES YÜKSELTME:
Eğer telefonun sesini, kulaklık sesini, vs az buluyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu aramayı yaparken aşağıda ki kodları tam yazdığınızdan emin olunuz.

*#*#197328640#*#* ı yazarak arayın.
Service Modu bir menü geliyor. Bu menüde aşağıda ki adımları t
5 – Audio
1 – Voice Call
1 – HandSet
1 – Volume
1 – SRC Speech RX Volume
5 – 5_lvl:87
Menüye Basın – Soldaki   
0 ve 100 arasında bir değer seçiniz. 0 en düşük 100 en yüksek yani en çok sesli seçenek.
Okey diyerek çıkınız.

2) Üstte ki çoğu galaxy telefonlarda olmaktadır. Olmazsa bunu deneyebilirsiniz.

*#8999*8378#  Tuşlama yerinden yazıyoruz ve karşımıza menü geliyor. O menüden , ” Donanım Testi  – Ses Ayarı” na geliyoruz.
ISS Normal 2 deki K.K yı 14 veya 15 yapınız. ( 14 yapmanız idaeldir. Çünkü sesi bozmak ve hoparlöre zarar vermek istemezsiniz , öyle değil mi ? )

3) Samsung ses yükseltme 2016 yılına dair yeni kodlar. Üstte ki 2 kod olmadı ise bunu deneyebilirsiniz.

Samsung 2016 yılında da Samsung Galaxy s6, s6 edge gibi modellerine devam etmekte. Samsung için yer alan ses yükseltme kodları, şifreleri oldukça işinize yarayacaktır.Samsung marka cep telefonumuzun arama tuş kısmına geliyor ve *#0206*8378# tuşlarını kodluyoruz. Bu tuşları kodladıktan sonra karşımıza gelen seçeneklerden 2. olan H/W Text seçeneğine basıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra gelen seçeneklerden Audio settings’e geliyoruz. Mp3 spk seçeneğini seçip en altta ki Rx Vol ismine basıyoruz. RX vol kısmında yer alan Leveller kısmını editlerseniz işe yarayacaktır.
14. leveli 9999
13. leveli 8888
12. leveli 7777
11. leveli 6666
üstte ki gibi sıralı bir şekilde 1.levele kadar yazıyoruz.

4) Bazen üstte ki 3’ü de olmayabiliyor. ilk 2 si olmadı ise bunun kesin olması gerekiyor.

*#*#889988#*#* bu kodu arama tuşlarından girin . sonra yönetici menüsü geliyor . orda audio seçeneği var yan sayfada ordan sesi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fazla arttırmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Not: Yapacağınız işlemlerden www.ceply.net sorumlu değildir.

“Samsung Galaxy Telefonlarda Ses yükseltmek” için 53 cevap

 1. kadir diyor ki:

  nerden salladınız bunları yanlış numara çevrdnz diyr

 2. Mustafa Aktaş diyor ki:

  ya benim telefonum GT-I8190(s3 mini) ama olmuyo ?

 3. adar azadi diyor ki:

  yanlış kod açılmıyor

 4. umut diyor ki:

  Direk kopyala yapıştır yaptım ama koca bir hıc var ortada

 5. Melikşah Saka diyor ki:

  5 tiklanmiyo ama

 6. ömer 'GAZI'ANTEP' diyor ki:

  hiç bisey cıkmıyo ??

 7. Furkan Pala diyor ki:

  *#197328640# oluyo ama sonra napcaz bilmiyorum

 8. ece ergül diyor ki:

  Bendede kod yanlış diyo…

 9. önder diyor ki:

  S4 kullanıyorum ve heriki yöntemide defalarca denedim maalesef s4 kabul etmiyor bu işlemi.Yöntemi öneren arkadaşlar bence bir s4 alıp uygulayıp sonra çalışıyor iddasında bulunsunlar.

 10. muratcan songun diyor ki:

  okumuyor kodları yazıyorum bıse cıkmıyor yalanmı soyluyorsunuz

 11. Vedat Erdemci diyor ki:

  avea intac 2 lutfen sesi cok az kodunu yazınn

 12. mahmıut atıcı diyor ki:

  hepsini yazıyorum en sonda yıldız a basıncı bütün yazılar gidiyor neden acaba

 13. Tolga Akkin diyor ki:

  Kodlar düzenlenmiştir..

 14. Salih Aydin diyor ki:

  Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

 15. Ibrahim yarım diyor ki:

  Yok arkadaşım olmuyo kotlar düzenlemiştir ne demek süzük

 16. alı delen diyor ki:

  bu yaptıklarımızı nasıl sıfırlayabiliriz acaba ?

 17. emre altunel diyor ki:

  benim telofonum samsung galaxy young s-t5360 giriyom olmuyo

 18. Sergen Celestial diyor ki:

  Yok bütün kodları denedım *#197328640# ‘de biyer geliyor ondada sadece 1-2-3 secenek var diğerleri boş audio’ile ilgili birşey yok

 19. Mehmet Akay diyor ki:

  benimki Ace 5 tane cıkıyor ama yukarda diyor 7 basamaklı menü cıkıyor

 20. sarperdolenmen diyor ki:

  note 3 için kodlar nelerdir acaba

 21. Eyüphan Durukan diyor ki:

  Benim Telefonum Galaxy Ace 2 Ama Tüm Kodlarda “Audio” Seçeneği Çıkmıyor.

 22. mehmet diyor ki:

  Bu yanlış lan

 23. Hasan Caglayan diyor ki:

  S5’e göre yok mu??

 24. sarı uzun diyor ki:

  Selamın Aleykum Arkadaslar s 5 aldım ama ses yukseltemedım Nasıl kodu varmı yapamıyorum yardımcı olursa bırısı sevınırım rıcam .. herkeze cumletten hayırlı ramazanlar .

 25. Levi Rivaille diyor ki:

  Hala kodlar yanlis guncellemeden mi boyle oldu yoksa artik samsung hatali telefon mu uretiyor?

 26. Efe Cambaz diyor ki:

  valla bende de aynı sıkıntı var hic bir kod olmuyor nasıl cözecez bunu

 27. emin zb diyor ki:

  *#0011# yi deneyin çogu kodlar olmuyo

 28. hazım diyor ki:

  S4 te olmuyor

 29. Arkadaşlar
  giremiyenler *#112#* yazarakta girsin öyle girer

 30. bilal diyor ki:

  galaxy core i8262 var olmuyo bi yardım olun arkadaslar

 31. Umut diyor ki:

  Malak o *#112#* sadece replika mtk telefonlar da oluyor.

 32. hüsamettin diyor ki:

  s3 mini kulanıyorum ve bahse konu bütün kodları denedim malesef öyle bişi yok kimi geçersiz kimide aramaya giriyor hatalı diyor

 33. ERAY diyor ki:

  S6 KULLANIYORUM İCERİKTEKİ BUTUN KODLARI DENEDİM OLMADI BİR TEK YORUMLARDA BULDUGUM *#0011# BU KOD OLDU BUNDA DA STACK 1 STACK 2 AUDİO YOK YARDIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 34. fatij diyor ki:

  *#0*# deneyin

 35. uras polat diyor ki:

  Benim not3 sesi az çıkıyor ne yapmam gerekiyor

 36. alis diyor ki:

  senin dediğin şifreyi girdim şunlar çıktı red green sleep mega cam,sensor vs…

 37. görkem diyor ki:

  Ses verisini yükseltmek istiyorum

 38. Murat kurt diyor ki:

  Note 3 için yokmu

 39. mustafa diyor ki:

  samsung galaxy j7 de olmuyor lutfen yardim

 40. Harun Öztürk diyor ki:

  Samsung j7 zil sesi çok az çıkıyor.
  Rica etsem hangi kodu yazıcağımı yazabilir misiniz? Sırf bu sorun için telefondan soğudum.

 41. İsmail diyor ki:

  Samsung j5 ayar menüsü kodu *#0*# tuşla cıkan menüde speakers basın sesi test edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Cep Telefonu oyunları

Ceply.net'de ki Android ipuçları bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek sorunlardan sorumlu değiliz. Sitemizde ki içerikler kaynak gösterildiği taktirde kullanılabilir. Telif hakkı olduğunu düşündüğünüz içerik var ise iletişim kısmından iletişime geçiniz.